Žygeiviai pagerbė Žemaitijos partizanų atminimą

Nuotrauka iš žygeivių archyvo

Apie 300 žygeivių neišgąsdino karštas sekmadienio oras ir jie įveikė pėsčiųjų žygį „Žemaitijos partizanų keliais“ Dievo Krėslo miške. Tarp jų – ir gausus Mažeikių rajono jaunųjų šaulių būrys.  

});

Prisideda prie patriotinio auklėjimo

Prieš 74-erius metus gegužės 21-osios rytą sovietų saugumo daliniai, informuoti išdaviko, užblokavo didelę dalį Telšių rajone esančio Dievo Krėslo miško, kuriame slėpėsi Šatrijos rinktinės partizanai. Mūšio metu žuvo septyni laisvės gynėjai, keturi partizanai pateko į nelaisvę, trys iš jų buvo sunkiai sužeisti, iš apsupimo pavyko išsiveržti dviem. Vienai žuvusiai partizanei tebuvo aštuoniolika metų, kitiems – nuo dvidešimties iki dvidešimt penkerių.

„Tokie pėsčiųjų žygiai, kurie vyksta jau trečius metus iš eilės ir kuriuos organizuoja Žemaitijos 8-oji šaulių rinktinė, daug prisideda prie pilietinio-patriotinio ugdymo, vaikai gyvai gali prisiliesti prie partizaninio judėjimo istorijos. Žygiai skatina jaunuosius šaulius...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto