Žygiu pagerbtas partizanų atminimas

Į pėsčiųjų žygį Dievo krėslo miške partizanų takais išžygiavo beveik
pusšešto šimto žygeivių. Nuotrauka iš dalyvių archyvo

Beveik pusšešto šimto žygeivių, tarp kurių buvo ir jaunieji šauliai iš Mažeikių, surinko pėsčiųjų žygis „Žemaitijos partizanų keliais“.

Aplankė žūties vietas ir bunkerį

Penkiolikos kilometrų pėsčiųjų žygis „Žemaitijos partizanų keliais“, kurio organizatorė buvo Žemaitijos 8-oji šaulių rinktinė, vyko praėjusį šeštadienį Dievo Krėslo miške (Telšių rajonas).

Prieš 73-ejus metus gegužės 21-osios rytą sovietų saugumo daliniai, informuoti išdaviko, užblokavo didelę dalį miško, kuriame slėpėsi Šatrijos rinktinės partizanai. Mūšio metu žuvo septyni laisvės gynėjai, keturi partizanai pateko į nelaisvę, trys iš jų buvo sunkiai sužeisti, iš apsupimo pavyko išsiveržti dviem. Vienai žuvusiai partizanei tebuvo aštuoniolika metų, kitiems – nuo dvidešimties iki dvidešimt penkerių.
Pėsčiųjų žygio metu aplankytos partizanų žūties vietos, bunkeris ir stebėtas inscenizuotas pasirodymas apie tai, kaip šie laisvės gynėjai kovojo su okupantais. Prisiminimais pasidalijo Šatrijos rinktinės partizanų ryšininkas Adomas Gedvilas-Adzis.
Po įveikto maršruto norintieji galėjo įsigyti žygio medalį.

Žygiavo ir mažeikiškiai

Pirmasis žygis, skirtas šiam mūšiui atminti, vyko pernai. Jame dalyvavo kiek daugiau kaip šimtas dalyvių.
Šiais metais šis skaičius buvo penkiagubai didesnis – žygyje dalyvavo 538 žmonės, tarp kurių buvo ir karių savanorių, ir šaulių, ir jaunųjų šaulių.
Penkiolikos kilometrų atstumą įveikė dešimt Mažeikių Gabijos-Sodų jaunųjų šaulių. Jame dalyvavo ir įprastai tokius pėsčiųjų žygius pamėgę mažeikiškiai, kilometrus įveikė ir kitų mūsų rajono jaunųjų šaulių būrių atstovai.

Galimybė daugiau sužinoti

Žygyje dalyvavusi Gabijos jaunųjų šaulių būrio būrininkė Indrė Balionytė teigė, kad penkiolikos kilometrų atstumą įveikti nebuvę sunku. Kiek neramino tik ta mintis, kad tuoj po šio žygio Lietuvos jaunųjų šaulių sporto žaidynėse laukia rikiuotės konkursas.
„Tačiau viskas susidėjo kuo puikiausiai – ir žygis pavyko, ir rikiuotės konkurse iškovojome antrą vietą tarp dešimties rinktinių“, – džiaugėsi būrininkė.

Jos teigimu, tokiuose žygiuose dar labiau susibendrauji su bendraamžiais bei prapleti savo akiratį, sužinai daugiau apie kituose rajonuose pokario metu vykdytą partizaninę veiklą.
Vasara jauniesiems šauliams ir toliau išlieka išbandymų metas: šio mėnesio pabaigoje Balsiuose vyks trečios pakopos šaulių stovykla, kurioje Gabijos būrio šauliukai, jau išlaikę šią pakopą, savaitę bus instruktorių pagalbininkais, o rugpjūtį gabijiečių laukia pirmos ir antros pakopos jaunųjų šaulių stovyklos Balsiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto