70-mečio proga susitiko kartų kartos

Rugpjūčio 5-oji įeis į Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos istoriją. Tą dieną mokykla pasitiko savo gyvavimo 70-metį. Garbinga sukaktis suteikė progą prisiminti prabėgusius metus, atsigręžti į istoriją, pakalbėti apie ateitį, išvysti seniai matytus veidus. Visa tai sujungė mokyklos jubiliejaus proga surengta „Žalioji vakarienė“.

Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos bendruomenė džiaugiasi, jog jų mokyklai svarbi sukaktis neliko nuošalyje visų alsėdiškių ir buvo įtraukta į Alsėdžių kaip Lietuvos mažosios kultūros sostinės renginių programą. Džiugių akimirkų sutikus seniai matytus klasės draugus, kolegas tą vakarą patyrė visi mokyklos jubiliejinio renginio dalyviai.

70 metų sukaktis pasitikta itin garbingai. Vakaro simboliu tapo net raudonas kilimas, kuriuo žengti buvo kviečiami tie, kuriems norėta labiausiai padėkoti, juos pagerbti ir priminti, kad kiekvienas jų yra labai svarbus Alsėdžių mokyklos bendruomenei.

Vakaro vedėjai gimnazijos direktorius Regimantas Kavaliauskas ir jo pavaduotoja Daiva Gramalienė dėkojo šventės dalyviams už tai, kad didžiulis būrys jų tą vakarą susirinko, kad Alsėdžių mokykla yra svarbi ir mylima ją baigusių mokinių, čia dirbusių mokytojų, o ir esama bendruomenė su didele atsakomybe ir atsidavimu kuria tolesnę įstaigos ateitį. „Čia gyvename MES“ – šūkis, kuris lydėjo renginio dalyvius.

Šventei pradžią davė iškilmingas momentas – nuskambėjęs Alsėdžių mokyklos himnas ir gimnazijos vėliavos pakėlimas. Tai atlikti patikėta vienam geriausių Alsėdžių gimnazijos mokinių aštuntokui Tadui Vagnoriui ir buvusiam mokytojui Antanui Vaitkevičiui, kuris pats baigė šią švietimo įstaigą ir labai svariai prisidėjo prie to, kad gimnazija įgytų teisę vadintis Stanislovo Narutavičiaus vardu, bei sukūrė mokyklos himną.

Kaip ir įprasta, garbinga šventė negali būti be garbių svečių. Alsėdžių mokyklai nuoširdžius sveikinimus toliau gyvuoti ir siekti įgyvendinti pačias netikėčiausias ambicijas linkėjo Seimo nariai Jurgis Razma ir Jonas Varkalys. Pastarasis įteikė ir porą padėkos raštų už ilgametį darbą mokytojoms Mildai Mockūnienei ir Stefai Každailienei.

Su padėkomis į šventę atvyko ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Jis dėkojo visai Alsėdžių mokyklos bendruomenei, o ypač Zinaidai Vyšniauskienei, Vidai Antanavičiūtei, Reginai Jonušienei, Danutei Kareivienei, Elenai Masiliauskienei.
Kaip ne kartą skambėjo tą vakarą mintis, mokyklos istoriją kuria kiekvienas jos bendruomenės narys, bet prie to prisideda ir kiti žmonės. Pagerbti patiems pačiausiems buvo įsteigtos specialios nominacijos.

Nominacija „Už grąžintus bičiulius ir prisiminimus“ įteikta alsėdiškei Brigitai Dirvonskytei, sukūrusiai socialiniame tinkle paskyrą, prie kurios prisijungė daugiau nei 2 000 esamų ir buvusių alsėdiškių. „Už tikėjimą mokyklos ateitimi“ – Alsėdžių bendruomenės pirmininkui Žydrūnui Purauskiui. „Už meilę kraštui ir muzikai“ – Ivetai Silkauskaitei. „Už mokėjimą džiaugtis ir džiuginti“ – Alsėdžių seniūnei Danutei Repšienei, „Už gebėjimą pamatyti ir parodyti tai, kas nematoma“ – alsėdiškei fotografei Linai Matuzienei.
Itin garbinga ir Alsėdžių mokyklos istorijai reikšminga nominacija „Už pakeistą kryptį“ skirta buvusiam gimnazijos direktoriui Leonui Mockūnui, kurio pastangomis mokykla įrodė, kad yra verta siekti galimybės įgyvendinti pilietinį-gynybinį ugdymą.

„1998 metų pabaigoje Savivaldybės taryba buvo nusprendusi, kad nuo 2001 metų reorganizuos Alsėdžių mokyklą į pagrindinę. Kad šis sprendimas liktų tik popieriuje, prisidėjo tuo metu direktoriaus konkursą laimėjęs Leonas Mockūnas, mokyklai pasiūlęs gynybinio-pilietinio ugdymo pakraipą. Tais metais į Alsėdžius atvyko 170 naujų mokinių“, – priminė R. Kavaliauskas.
Nominacijos „Už tęstinumo skatinimą“ atsiimti buvo pakviestas meras Audrius Klišonis. Savivaldybės vadovui dėkota už tai, kad jis tiki Alsėdžių mokyklos ateitimi ir daro visus įmanomus žingsnius, kad ji gautų kitą statusą – taptų Žemaitijos kadetų licėjumi.

„Viskas prasidėjo dar 2000 metais, kai Leonui Mockūnui kilo idėja dėl pilietinio-gynybinio ugdymo pakraipos. Dėkui jam už tą mintį. 1999 metais buvo iškilęs klausimas, ar Alsėdžiai apskritai turės vidurinę mokyklą. O štai šiandien ši mokykla – didžiausia rajone. Kai labai norime, susitelkiame ir sugebame viską padaryti. Ir toliau būkime kaip kumštis“, – atsiimdamas nominaciją kalbėjo meras.

Nominacija „Už istorinės atminties išsaugojimą“ atiteko buvusiam Alsėdžių mokyklos auklėtiniui Vidmantui Valužiui už tai, kad iš archyvų prikėlė buvusių mokyklos laidų nuotraukas. Dėmesio sulaukė ir laikraščio „Plungė“ fotografas Saulius Narkus. Nominacija „Už ilgametę partnerystę dalijantis darbo vaisiais“ įteikta būtent mūsų redakcijos darbuotojui. Didžiuojamės ir džiaugiamės ilgamete draugyste ir bendradarbiavimu su Alsėdžių mokykla.

Tą iškilmingą vakarą skambėjo daug gražių žodžių, atsiminimų, bet turbūt labiausiai alsėdiškiams buvo malonu išgirsti Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Gintauto Rimeikio optimizmo nestokojančią kalbą: „Alsėdžiai pasižymi bendryste. Bendruomenė yra labai vieninga, ir šios vienybės darbo vaisius matome šį vakarą. Pertvarkų yra, matome jų daug, bet jūs išgyvensite, bendromis pastangomis tikrai gausite Žemaitijos kadetų licėjaus statusą.“ Ar bereikia geresnio linkėjimo mokyklai?
Daiva GERIKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto