Aktyviausi apklausos apie atliekas dalyviai – Kalnėnų progimnazijos mokiniai

Kadras iš Savivaldybės pateikto vaizdo įrašo

Antradienį Mažeikių rajono savivaldybės paskyroje „Facebooke“ vyko tiesioginė transliacija, kurios metu aptarti Telšių regiono atliekų tvarkymo centro ir Savivaldybės organizuotos apklausos „Atliekų surinkimas ir perdirbimas“ rezultatai.
Buvo renkami ir aktyviausi šios apklausos dalyviai. Absoliučia nugalėtoja tapo Kalnėnų progimnazijos bendruomenė.

Kvietė dalyvauti apklausoje

Mažeikių rajono savivaldybė kartu su regiono ir užsienio – Norvegijos, Estijos, Ukrainos – partneriais dalyvauja projekte „Žiedinis atliekų tvarkymas“. Prieš sudarant atliekų tvarkymo sistemos gerinimo veiksmų planą, buvo siekiama išsiaiškinti, kiek gyventojai žino apie atliekų tvarkymą.
Nuo lapkričio vidurio iki gruodžio 1 dienos Savivaldybės interneto svetainėje buvo paskelbta anoniminė apklausos anketa. Apklausoje dalyvavo ir savo nuomonę apie atliekų surinkimą, perdirbimą išreiškė, mintimis apie tai, kaip šiuos procesus būtų galima pagerinti, kaip gyventi švariau, pasidalijo beveik 1,7 tūkst. Mažeikių rajono gyventojų. Iš jų beveik 1,2 tūkst. apklausos anketų pateikė moksleiviai.
Apklausos organizatoriai žadėjo aktyviausius dalyvius paskatinti prizais. Nugalėtojai buvo renkami trijose kategorijose: aktyviausiai apklausoje dalyvavusi klasė, aktyviausiai dalyvavusi mokykla, individualus prizas moksleiviui.

Absoliuti nugalėtoja – Kalnėnų progimnazija

Paaiškėjo, kad aktyviausiai apklausoje dalyvavo Kalnėnų progimnazijos bendruomenė. Aktyviausia klase pripažinta šios mokyklos 8a klasė. O tiesioginės transliacijos metu burtų būdu išaiškintas ir individualaus prizo – planšetės – laimėtojas. Juo tapo Kalnėnų progimnazijos ketvirtą klasę lankantis Domantas Liaučius.
Tiesioginėje transliacijoje dalyvavo ir su nugalėjusios klasės atstovais – mokiniais bei auklėtoja Jūrate Fridrikiene bendravo, su pergale sveikino ir už aktyvumą padėkojo Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius ir jo patarėjas Virgilijus Radvilas.
Pasak Kalnėnų progimnazijos biologijos mokytojos J. Fridrikienės, mokyklos bendruomenė jau 15 metų dalyvauja gamtosauginėje veikloje ir per šį laiką pelnė 15 Žaliųjų vėliavų.
„Gamtosauginė veikla yra integruota į mūsų ugdymo turinį. Kiekvienas mokytojas į savo dalyko ugdymo planus įtraukia ir gamtosaugines veiklas. Ši tema vaikams ne svetima ir jų nebaugino. Mes, gamtos mokslų mokytojai, pasiūlėme mokiniams užpildyti anketas ir jie jų neišsigando. Džiaugiuosi, kad ši mokytojų ir mokinių bendrystė davė vaisių“, – kalbėjo mokytoja.

Mintimis pasidalijo ir mokiniai

Tiesioginėje transliacijoje dalyvavo keturi Kalnėnų pagrindinės mokyklos 8a klasės mokiniai.
Jie pasidalijo mintimis apie tai, kad anoniminė apklausa ne tik padėjo pasitikrinti savo žinias aplinkosaugos, tvaraus vartojimo bei ekologijos temomis, bet ir paskatino susimąstyti: o kokios pozicijos šiais klausimais laikausi aš, mano šeima.
Savivaldybės mero patarėjo, mokytojos, progimnazijos aštuntokų nuotolinis pokalbis sukosi apie darnų požiūrį į mus supančią aplinką.
Pavyzdžiui, mokiniai pasidalijo mintimis apie tai, kas šiuo šventiniu laikotarpiu yra itin aktualu, – apie gyvas ir dirbtines eglutes, apie tai, kad po Kalėdų prie konteinerių nugula krūvos dovanų pakuočių.
Mokiniai sakė pastebintys, jog neretai būna taip, kad jie, paaugliai, atliekų rūšiavimu domisi ir jį propaguoja kur kas aktyviau nei suaugusieji. Mokinių požiūriu, aktyvesni, geranoriškesni šiuo klausimu turėtų būti ir suaugusieji.

One Reply to “Aktyviausi apklausos apie atliekas dalyviai – Kalnėnų progimnazijos mokiniai”

  1. Inga parašė:

    Toks padidintas dėmesys už dalyvavimą apklausoje yra perdėtas. Būtų daug maloniau skaityti, kad daugiausiai surinko atliekų, o ne anketų, bet matyt kad negali tuo pasigirti. Savivaldybė turėtų atsakingiau atsirinkti informacijos pateikimą. Gaila, kad leista Radvilui pompastiškai parodyti savo darbą skaičiuojant surinktas anketas yra daug svarbiau, nei laikraštyje paminėti suvedant metų rezultatus krivulės gavimą švietimo srityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto