Al siedu“: apsėstos pakelės ir kėdžių paradas

Praėjusį savaitgalį Alsėdžiai – Lietuvos mažoji kultūros sostinė – kvietė į tradicinę miestelio šventę „Al siedu 2022“, kuri šiemet stebino išskirtine, aukšto meninio lygio ir veiklos gausia programa. Dieną alsėdiškiai, nešini taburetėmis, patogiais krėslais, suoliukais ar net sofomis, rinkosi į miestelio aikštę, Telšių ir Platelių gatves ir siekė masiškiausio sėdėjimo pakelėje rekordo, susėdusiuosius sveikino išradingo kėdžių parado dalyviai, o vakare į linksmąją šventės dalį suvažiavo tiek žmonių, kad vos tilpo į Žvėrinyčią ir jos prieigas.

Alsėdiškiai jau ne pirmą kartą „Al siedu“ šventę pradeda išeidami iš savo kiemų ir siekdami masiškiausio sėdėjimo pakelėje rekordo. Pirmąkart tai daryta 2017 metais, tačiau tuomet dėl biurokratinių kliūčių rekordas nebuvo užfiksuotas. Dabar alsėdiškiai vėl ėjo į gatves ir susėdę ant taburečių, krėslų, žvejybinių kėdžių, pledukų, sofų, fotelių, šieno ritinių, prie stalelių, gurkšnodami gaiviuosius gėrimus, užkandžiaudami, skaitydami „Plungės“ laikraštį ar žiūrėdami televizorių, vėl siekė rekordo.


Suskaičiavus visus sėdinčiuosius, miestelį sudrebino motociklininkai, o po jų, skambant Alsėdžių himnui, pravažiavo ir pražygiavo kėdžių paradas, kurio priekyje – Alsėdžių simbolis – vadinamoji vyskupo kėdė. Į paradą su išmoningai dekoruotomis kėdėmis buvo kviečiami visi norintieji. Tiesa, dalyvių nebuvo daug, tačiau visų kėdžių kūrėjai tikrai nustebino kūrybingumu ir idėjomis.

Prasidėjus vakarinei šventės daliai į sceną pakviesta komisija, skaičiavusi sėdėjusiuosius pakelėje. Jos pirmininkas – Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, nariai – Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė ir Plungės turizmo informacijos centro direktorė Sandra Kasmauskienė. Skaičiuojant ir filmuojant užfiksuota: pakelėse sėdėjo 847 žmonės! Tiesa, 2017-ųjų skaičius nepasiektas, tačiau rekordą vis dėlto bus bandoma registruoti.
„Nors žmonių prieš penkerius metus buvo daugiau, tačiau šįkart buvo ypač daug šypsenų ir gerų emocijų. Ir ačiū Antanui Martusevičiui jaunesniajam, kuris 2017-aisiais mums tokią idėją pasiūlė: jei jau „Al siedu“, tai gal visi kartu ir pasėdėkim“, – kalbėjo Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė.


Ta pati komisija vertino ir kėdžių parade dalyvavusias kėdes. Iš pradžių galvota išrinkti vieną pačią pačiausią ir skirti jai 500 eurų prizą, bet vėliau nutarta, kad visos kėdės puikios, visos su sava misija ir visos vertos būti apdovanotos. Pirmoji vieta atiteko ypač gražiai dekoruotai Miknevičių šeimos sukurtai kėdei, tačiau akį džiugino ir minkštais žaisliukais apklijuota Alsėdžių vaikų lopšelio-darželio kėdė, vaikų dienos centro „Nieko nėra neįmanomo“ kėdės, skirtos trijų kartų atstovams – nuo mažo iki seno, bei nuotaka ir jaunikiu aprengtos Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos kėdės, „sakančios“, kad Alsėdžiams reikia daugiau jaunų šeimų ir daugiau vaikų.
(Plačiau apie Alsėdžių šventę – kitame numeryje)
Lina LIŪNIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto