„Alksna“ trisdešimtąjį gimtadienį šventė su draugais

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=778 template=caption]Kultūros centro folkloro ansamblis „Alksna“ savaitgalį pakvietė savo jaunuosius pasekėjus ir draugus į jubiliejinį koncertą. Jame, be šeimininkų, pasirodė dar aštuoni kolektyvai.

Dovanų – išvyka į Čekiją

Šventinio koncerto metu „alksniškiai“ ir jų vadovai Algirdas Vilkas bei Dainora Petrikienė sulaukė daug sveikinimų ir dovanų. Buvęs „Alksnos“ narys, humoro nestokojantis Julius Mikalauskas savo draugams padovanojo pjūklą – esą tegu jis visada primena, kad dainuojant ar grojant negalima „pjauti pro šalį“.
Viena vertingiausių dovanų kolektyvui – išvyka į pavasarį Čekijos sostinėje Prahoje vyksiantį folkloro festivalį.
„Mums visiems tai tikrai didelė laimė. Tokia dovana visas kolektyvas labai džiaugiasi: užsienyje ne tik turėsime progą parodyti save, bet ir pamatyti, ką moka kiti kolegos“, – kalbėjo Kultūros centro etnografė, „alksniškė“ Jolanta Kaleckienė.

Koncertas neprailgo

Į „Alksnos“ šventę atvyko ir jos buvę nariai, vadovai. Viena jų – Ligita Paulauskaitė-Malinauskienė atskrido iš Londono. Su ten gyvenančiais lietuviais ji taip pat yra subūrusi folkloro ansamblį „Saduto“.
Nors šventinis koncertas tęsėsi apie tris valandas, žiūrovams jis neprailgo.
Koncerto vedėjos Raimonda Česnauskienė ir Janina Aselskienė vieną po kito į sceną kvietė kolektyvus: šventėje pasirodė „alksniškių“ pėdomis einantys „Alksniokā“ ir svečiai – sediškiai „Rėmolē“, „Platelē“, „Mėguva“ iš Palangos, Panevėžio „Pulkelis“, klaipėdiškiai „Kuršių ainiai“, „Taduja“ iš Kelmės bei ylakiškių „Alda“.
Žiūrovų nuotaiką kėlė ir tai, kad jie taip pat galėjo pamiklinti kojas ir pašokti drauge su „alksniškiais“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto