Anykščiai – Lietuvos kultūros sostinė 2012

Neseniai Mažeikiuose lankęsis kultūros ministras Arūnas Gelūnas antradienį dalyvaus Lietuvos kultūros sostinės atidarymo iškilmėse. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Anykščiai oficialiai pradeda „Lietuvos kultūros sostinės 2012“ programą. Lietuvos kultūros sostinės titulą Anykščių rajono savivaldybė perėmė iš Šilutės, o šių metų pabaigoje perduos Palangos savivaldybei.

Planuojama daug festivalių ir renginių

Anykščiuose šįmet numatyta daugybė kultūros, sporto, liaudies meno renginių, muzikos, knygos, poezijos, tarmių ir kitų festivalių, įvairių švenčių.
Taip pat bus minimos rašytojo, Lietuvos memorialinės muziejininkystės pradininko Antano Žukausko-Vienuolio 130-osios gimimo metinės, žodynininko Konstantino Sirvydo asmenybės ir darbų sukaktys, vyks Lietuvoje paskelbtų Muziejų metų renginiai.
Jau antradienį iškilmingai įteikiama Teresės Mikeliūnaitės Anykščių kultūros premija. Už darbus ir nuopelnus gimtajam kraštui 2011 metų premija skirta Vilniuje dirbančiai anykštėnei dailės istorikei, menotyrininkei, Lietuvos dailės muziejaus parodų kuratorei Daliai Tarandaitei.
Premijos įteikimo ir Lietuvos kultūros sostinės metų pradžios iškilmėse planuoja dalyvauti ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Tikslas – plėtoti kultūrą regionuose

Nuo 2008 metų Kultūros ministerijos skelbiamo konkurso „Lietuvos kultūros sostinė“ tikslas – skatinti Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų kultūrinį aktyvumą, plėtoti kultūrą ir meną regionuose.
Ankstesniais metais Lietuvos kultūros sostinės titulu didžiavosi Zarasų ir Plungės miestai, Ramygalos miestelis Panevėžio rajone ir Šilutė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto