Ar reikia atimti kompensacijas pasisakiusiesiems prieš renovaciją?

Ateinantį šildymo sezoną teisės į kompensacijos dalį už šildymą neteks daugiau nei pusšimtis mažeikiškių. Šie gyventojai pasipriešino tam, kad jų daugiabučiai namai būtų atnaujinti. Vadovaujantis Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, nuo 2016–2017  metų šildymo sezono pradžios jiems per pusę bus mažinama būsto šildymo išlaidų kompensacija. O dar kitais metais – 2017–2018-aisiais – nuo šildymo sezono pradžios šiems asmenims kompensacija visai nebus teikiama.
Mažeikiškių klausėme, kokia jų nuomonė – ar teisinga ši „bausmė“?

Aiva LUKAUSKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Aiva LUKAUSKIENĖ, auginanti vaiką
– Žinoma, kad toks sprendimas neteisingas, nes renovacijos neišgali susimokėti net ir dirbantieji, todėl dažniausiai ir atsisakoma daugiabučių namų renovacijos. Mes irgi norėjome daryti savo namo renovaciją, bet dauguma gyventojų pasisakė prieš. Tarp tų, kurie dabar nebegauna kompensacijų, buvo ir senyvo amžiaus žmonių.
Renovacija turėtų būti atliekama gyventojų laisva valia, o ne  priverstinai.

Zita SAMOŠKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Zita SAMOŠKIENĖ, senjorė:
– Manau, kad neteisinga iš socialiai remtinų žmonių atimti kompensacijas už šildymą. Mūsų namo gyventojai taip pat atsisakė atnaujinimo, bet tokia buvo daugumos nuomonė. Todėl žmonės, gaunantys kompensacijas, negali būti baudžiami, nes prieš renovaciją pasisakė ne tik jie, bet ir kiti gyventojai. Tarp mūsų namo gyventojų taip pat yra tų, kurie šių kompensacijų nebegaus. Daugiausia tai – pensininkai. Tik tiek, kad jie turi vaikų, turbūt jie padės tėvams, nes, likus be lengvatų, bus be galo sunku išgyventi.

Kristinė VELUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Kristinė VELUS, atliekanti staliaus darbus:
– Gal ir gerai, kad nebeteiks kompensacijų už šildymą, – tai bus tarsi pamoka kitiems.
Iš tiesų daugiabučius reikia atnaujinti, nes tada visi gyventojai mažiau mokės už suvartotą šilumą. Tuo labiau kad socialiai remtiniems žmonėms renovacija būtų nemokama.

Eugenijus JARINAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Eugenijus JARINAS, mūrininkas:
– Neteisinga atimti kompensacijas iš nepasiturinčių žmonių. Kaip jie gyvens? Ar vogti eis? Juk dar neaišku, ar ta namų renovacija išvis pasiteisins, nes, kiek teko girdėti, dažniausiai yra aplipdomi seni namų pastatai. Todėl daug abejonių kelia toks atnaujinimas ir jo kokybė.
Iš tiesų turėtų būti įsiklausoma į gyventojų nuomonę – jei nenori renovacijos, tai ir nenori. Už tai negalima taikyti jokių bausmių.

Antanas LUKOŠIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Antanas LUKOŠIUS, senjoras:
– Nuo seno jau žinoma, – kas yra daroma prievarta, tas jau yra negerai. Sovietų Sąjungoje gyvenome ne savo noru, per prievartą, nors kai kas ir važiavo parvežti išsvajotos saulės. Todėl džiaugiamės prievartos atsikratę.
O dabar su tomis renovacijomis vėl taikoma savotiška prievarta. Iš tiesų jokios prievartos negali būti, ypač kai viskas susiję su finansiniais dalykais.
Tuo labiau kad žmonės dabar gyvena ypatingai sunkiai. Juk iš daugiabučio tik koks dešimt– penkiolika procentų gyvena kažkiek geriau, o visi kiti – žemiau skurdo ribos. Jei gyventojai pasisako prieš renovaciją, tai tegu taip ir būna, tegu ir kompensacijos lieka visiems, kam jos priklauso.

Kostas SIRUTIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Kostas SIRUTIS, krovėjas:
– Turbūt kad neteisinga atimti kompensacijas iš sunkiai besiverčiančių žmonių vien todėl, kad jie pasisakė prieš daugiabučio atnaujinimą. Juk jei dauguma pasisakė prieš, tai vadinasi dauguma ir nenori renovacijos, todėl nereikėtų išskirti socialiai remtinų.
Lemiamas žodis turėtų būti žmonių balsų daugumos. O apie prievartą negali būti nė kalbos.

2 Atsakymai į “Ar reikia atimti kompensacijas pasisakiusiesiems prieš renovaciją?”

  1. N parašė:

    NESAMONĖ, KAD ATIMTI KOMPENSACIJAS…KOKIA GALI BŪTI PRIEVARTA,JEI ŽMONĖS NEIŠGYVENA????? GAUNU 180E PENSIJOS …TEGU PARODO ALTERNATYVĄ,KAIP SUVESTI GALUS???

  2. Ruta parašė:

    Tai ka rusuu laikai grįzta kad zmones nuomonezs ir noru nebegali issakyt.briedas kaskoks

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto