Auksakalys K. J. Štapeleris iš Laižuvos

Sedos Šv. Jono Nepomuko bažnyčios monstrancija. S. VARNO nuotr., 1995. Paimta iš knygos „Seda“ (1997).
Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros interjeras. Povilo ŠVEREBO nuotr., 2023.

Ruošiant straipsnį „Laižuvos Švč. Trejybės bažnyčios šventorius, kapinės, varpinė ir varpai“, 2021 m. teko lankytis šiame atokiame, prigludusiame prie pat Latvijos sienos mūsų rajono miestelyje. Leidiniui reikėjo iliustracijų, o varpai buvo perkelti į restauruotą senąją varpinę. Juos reikėjo įamžinti naujoje vietoje.
Kanauninkas kunigas Donatas Stulpinas, kuris aptarnauja šią parapiją, pats vykti negalėjo, bet suderino su bažnyčios patarnautoja Gražina Giedrimiene, kad ji atrakintų varpinę. Išsikalbėjus su ja, susidarė vaizdas, jog Gražina domisi savo krašto praeitimi. Jai atrodė keista, kad Laižuvoje garbinamas tik kunigas, poetas Antanas Vienažindys.
G. Giedrimienė kėlė rimtą klausimą. Negi iki jo Laižuvoje nieko taip ir nebuvę? Tada, kaip išskirtinę asmenybę, kuri tikrai gyveno Laižuvoje, paminėjau auksakalį Kristijoną Štapelerį ir pažadėjau apie jį parašyti.

});

...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto