Mielieji,

praėjo penkeri metai dirbant Jūsų išrinktu Europos Parlamento (EP) nariu. Neslėpsiu, kad šis laikotarpis man buvo pilnas naujų iššūkių ir pokyčių tiek iš profesinės, tiek iš asmeninės perspektyvų. Šie metai prabėgo labai greitai, o kiekvienos savaitės skrydžiai į Briuselį ar Strasbūrą bei atgal į Lietuvą tapo nauju gyvenimo ritmu.
Nors užsienio politika po darbo septyniose Lietuvos Vyriausybėse nebuvo naujas dalykas, bet pareiga atstovauti ne tik Lietuvos, bet visos Europos piliečiams – nauja patirtis.
Būdamas Europos Parlamento Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso grupės (S&D) nariu, savo darbo praktikoje rėmiausi laisvės, lygybės, solidarumo, įvairovės ir teisingumo principais.
Šių laikų krizių metu mūsų grupės prioritetai buvo saugumas Europoje, kova su nedarbu ir siekis užtikrinti, kad mūsų visuomenė ir rinkos taptų sąžiningesnės, o prieiga prie pagrindinių sveikatos priežiūros paslaugų ir produktų, taip pat ir prie energijos būtų universali.

Siekiau sustiprinti žmonių pasitikėjimą Europos Sąjunga ir jos ateitimi.
Džiaugiuosi, kad pavyko išlaikyti artimą ryšį su Jumis – Lietuvos žmonėmis, turėjome galimybes susitikti ne tik Briuselyje, kur kviečiau vizituotojų grupes iš Lietuvos sužinoti daugiau apie EP veiklą ir pamatyti kasdienybę, bet ir mano organizuotuose renginiuose tiek Briuselyje, tiek Lietuvoje. Siekdamas įsiklausyti į mūsų šalies žmonių problemas ir lūkesčius, surengiau daugiau nei 100 susitikimų įvairiuose Lietuvos regionuose.

Prabėgęs laikotarpis buvo ir tebėra pilnas iššūkių visai Europai – užklupusi COVID-19 pandemija paaštrino socialinę, ekonominę ir sveikatos krizes, su kuriomis kovoti Europos Sąjungos (ES) mastu turėjome nedelsdami. Pagaliau pavykus laimėti nuožmią kovą su pandemija, nepateisinamas Rusijos agresijos karas prieš Ukrainą iškėlė naujų iššūkių ir problemų.
Europos Parlamente aktyviai ėmiausi žemės ūkio, sveikatos apsaugos, gynybos klausimų: dirbau 4 Europos Parlamento komitetuose, įvairiose darbo grupėse ir delegacijose, gyniau Lietuvos interesus ir siekiau užtikrinti, kad Europos Sąjunga būtų geriau pasirengusi reaguoti į galimas sveikatos, ekonomikos ir ekologijos krizes bei turėtų tam reikalingus įrankius, kad ES piliečių ateitis būtų geriau apsaugota.

Mūsų šalies rinkėjų valia deleguotas atstovauti Lietuvos žmonėms, jaučiu pareigą Jums papasakoti, ką per šiuos penkerius darbo metus pavyko įgyvendinti ir pasiekti, kokie Lietuvai ir Europai svarbūs sprendimai buvo priimti ir kokius darbus planuoju tęsti čia, Lietuvoje. Taip pat noriu nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie palaikė mane ir mano idėjas šiame kelyje. Tikiuosi tęsti glaudų bendradarbiavimą ir ateityje.
Kviečiu skaityti mano veiklos ataskaitą.
Bičiuliškai,
Juozas Olekas

Ataskaitą skaitykite: https://bit.ly/JuozoOlekoVeiklosAtaskaita

Užs. nr. REB-15292

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto