Bendrovės „Orlen Lietuva“ dovana Mažeikiams – milijonas litų

Ketvirtadienį bendrovės „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Kristianas Pateras pasirašė penkias paramos sutartis dėl lėšų skyrimo Mažeikių miesto gyventojų kultūrinėms, sportinėms ir dvasinėms reikmėms. Bendra paramos suma – beveik milijonas litų.


PINIGAI ĮVAIRIEMS
PROJEKTAMS
Iš šios sumos 100 tūkstančių litų skirta Savivaldybės administracijai III tarptautinio festivalio „Mažeikiai 2009“ renginiams organizuoti, 150 tūkstančių litų bendrovė skyrė šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios fasado apdailos darbams, dvi sutartys pasirašytos su viešąja įstaiga Mažeikių sporto centru: pustrečio šimto tūkstančių litų skirta riedutininkų parko aikštelei įrengti, 350 tūkstančių litų suma bus panaudota miesto krepšiniui, futbolui ir salės futbolui 2009–2010 metais remti. Dar 40 tūkstančių litų skirta Mažeikių sporto mokyklai.
Prieš pasirašant sutartis prie Juodpelkio tvenkinių nuskambėjo pirmasis šios šventės akordas – čia Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis ir bendrovės „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius K. Pateras atidengė simbolinę lentą, liudijančią, kad po dviejų mėnesių čia pradės veikti miesto jaunimui skirtas „SKATE“ parkas – riedlentininkų, riedutininkų, BMX dviračių aikštelė.
540 kvadratinių metrų ploto aikštelės su specialia danga statybos darbus vykdys Latvijos SIA Baltic BS Company statybininkai.
AIKŠTELĖ JAUNIMUI
REIKALINGA
Vienas aikštelės statybos iniciatorių – VšĮ Mažeikių sporto centro valdybos pirmininkas Darius Seilius „Santarvei“ tvirtino neabejojęs šios aikštelės būtinumu mūsų miestui.
„Važinėdamas po miestą matau, kad jaunimas aktyvus, važinėja riedlentėmis prie Kultūros centro, kitose vietose, tad tokia aikštelė reikalinga. Tai nebuvo padaryta spontaniškai: vykdėme jaunimo apklausą, buvo surinkta per aštuonis šimtus parašų, su jaunimu aiškinomės, kokia turėtų būti šios aikštelės komplektacija. Taigi, viską sprendė pats jaunimas“, – teigė D. Seilius.
Pirmininkas išreiškė viltį, kad bus palankūs orai ir aikštelės statyba bus baigta kaip numatyta.
„Visas šis statinys nereikalauja didelių žemės darbų, tad manau, kad spalio mėnesį pasitaikys bent savaitė gero oro, o visa kita bus padaryta. Aikštelė turėtų būti įrengta greičiau nei per du mėnesius“, – tikisi D. Seilius.
PAREMIA NE PIRMĄ KARTĄ
Į iškilmingą sutarčių pasirašymo ceremoniją Mažeikių muziejuje buvo pakviesti bendrovės „Orlen Lietuva“, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos vadovai, Savivaldybės tarybos nariai, verslininkai, miesto bendruomenės atstovai.
Šventė prasidėjo lyrine įžanga: Merkelio Račkausko gimnazijos moksleiviai ir mokytoja Laima Skabickienė parodė programą, skirtą Antanui Vienažindžiui.
Paramos sutartis su „Orlen Lietuva“ generaliniu direktoriumi K. Pateru pasirašė Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius, Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas dekanas Zenonas Degutis, VšĮ Mažeikių sporto centro direktorius Tomas Kavaliūnas bei Mažeikių sporto mokyklos direktorius Algirdas Pocevičius.
Pasirašius sutartis bendrovės „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius K. Pateras pasakė, kad beveik milijono litų dovana Mažeikiams – visų bendrovės vadovų ir darbuotojų pinigai. Šiemet Mažeikių bendruomenę įmonė jau buvo parėmusi 1,2 mln. litų. Nuo tada, kai bendrovės vairą į savo rankas perėmė „PK Orlen“, Mažeikiuose vykdomiems projektams jau skirta trys milijonai litų.
„Tai geri projektai, todėl ir remiami. Manau, kad kai kurie projektai pradėti tada, kai čia atsirado „PK Orlen“. Tokiu pavyzdžiu gali būti jau tradicine Mažeikiuose tapusi Vasaros palydų šventė.
Svarbiausia yra tai, kad projektai realizuojami kartu: miesto valdžia nelaukia iš mūsų tik pinigų, bet kartu su vietos verslininkais prisideda prie jų įgyvendinimo. Mums labai svarbu žinoti, kad pinigai bus išleisti efektyviai ir su gera kontrole“, – kalbėjo K. Pateras.
PROJEKTAI
TURI TĘSTINUMĄ
Į „Santarvės“ klausimą, kaip šiuo metu, kada visus spaudžia krizė, bendrovė ryžosi tokioms investicijoms, K. Pateras atsakė, kad bendrovėje iš tiesų yra visokių finansinių problemų, bet „PK Orlen“ Mažeikiuose dirba jau trečius metus, tad daugelis projektų turi tęstinumą.
„Jei ką pradedam, tą ir baigiam. Kalbėdamas apie pabaigą pirmiausia turiu galvoje Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios projektą ir bendravimą su kunigu.
Krizės metu pasiryžome išleisti tiek daug pinigų todėl, kad miesto vadovai sugeba įtikinti, jog tų pinigų tikrai reikia. Bendraujame su vietos valdžia ir nuostabiais verslininkais, kurie, siekdami pelno, supranta, kad reikia ir kažkiek atiduoti“, – teigė K. Pateras.
VADINA BENDRUOMENĖS
NARIAIS
Dėkodamas už paramą Mažeikių miestui, Savivaldybės meras V. Džiugelis džiaugėsi, kad „Orlen Lietuva“ vadovai mąsto ir dirba kaip tikri mūsų bendruomenės nariai.
„Mes esame visumos dalis, mus sieja glaudūs santykiai. Pasakysiu dar daugiau: mes esame priklausomi vienas nuo kito, todėl geri santykiai yra nepaprastai svarbūs. Ir aš šiandien matau, kad jie įgauna visiškai naują kokybę, yra šilti, atviri, dalykiški. Tai įrodo šiandien pasirašytos sutartys. Todėl visos rajono Tarybos, visų mažeikiškių vardu išskirtinai dėkoju „Orlen Lietuva“ generaliniam direktoriui Kristianui Paterui“, – kalbėjo V. Džiugelis.
Meras tikino, kad festivaliui „Mažeikiai 2009“ skirta suma yra optimali.
„Kiek prašėme, tiek gavome – mūsų norai buvo patenkinti. Festivaliui 50 tūkstančių buvo skirta iš biudžeto, prisidėjo Kultūros ministerija, šiek tiek apskritis. Tai leidžia mums praplėsti festivalio programą“, – „Santarvei“ teigė V. Džiugelis.
PRAŠYTI PARAMOS –
MALONU
Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios klebonas Z. Degutis sakė, kad į „Orlen Lietuva“ vadovų duris prisibelsti buvo nesunku – didelis gerų santykių kraitis, situacijos suvokimas, įdirbis liko iš buvusio gamyklos direktoriaus Mareko Mročkovskio.
„Su juo dėl paramos bažnyčiai buvo ypač smagu kalbėtis, nes jis turėjo kažkokią dvasingo žmogaus aurą. Malonu, kad ir dabartinis įmonės direktorius tęsia tą dvasią – ne tik paramos raidę, bet ir dvasią. Jis turi ne arogantiško, o aristokratiško dosnumo gyslelę. Todėl prašyti paramos yra net malonu“, – tikino Z. Degutis.
Dekanas sakė, kad parama bažnyčiai moraline prasme – labai didelė, o finansine – gaila, kad jos viskam neužteks. Visam bažnyčios fasadui sutvarkyti reikia 300 tūkstančių litų.
„Šv. Pranciškaus atlaidų išvakarėse ši parama – gera žinia. Atlaidų proga ja būtinai pasidalinsiu su žmonėmis – jie tai turi žinoti, juolab kad į bažnyčią ateina daug bendrovės darbuotojų ir jie džiaugiasi, kad jų uždirbtais pinigais puošiama bažnyčia ir miestas“, – teigė Z. Degutis.
LEIS SIEKTI
AUKŠTUMŲ
VšĮ Mažeikių sporto centro direktoriaus T. Kavaliūno nuomone, atsižvelgiant į šiandienos realijas NKL lygmeniu tokia parama, įskaitant vietos verslininkus ir Savivaldybę, leidžia suformuoti pakankamai solidų biudžetą, kad krepšinio ir futbolo komandos galėtų leisti sau kelti pačius aukščiausius tikslus.
„Tokia suma mūsų biudžetui – labai reikšminga. Ta suma sudarys didžiąją dalį krepšinio komandos biudžeto, sustiprins ir futbolo padėtį, nors nemažas darbas padarytas jau iki šiol. Visa tai leis stabilizuoti bendrą padėtį: bent jau dabartinėse krepšinio bei futbolo lygose finansiškai būsime stabiliausi, o gal sugebėsime įšokti ir į aukščiausias lygas Lietuvoje“, – optimizmo nestokojo T. Kavaliūnas.
BENDRADARBIAUJA
NE PIRMUS METUS
Mažeikių sporto mokyklos direktorius Algirdas Pocevičius teigė, kad didžiausia paramos dalis bus panaudota sportininkų išvykoms į varžybas ir aprangai įsigyti – iki šiol su biudžetu tiems reikalams buvę labai striuka.
„Mūsų komandų varžovai yra didžiuosiuose Lietuvos miestuose, mes – pakraštyje, tad atstumai labai dideli ir nuvažiuoti pas juos reikia nemažai lėšų. Tikime, kas šių pinigų užteks visam sezonui. Kita vertus, norime paremti ne tik didžiąsias komandas, bet ir jaunimą – rūpinamės jo užimtumu“, – kalbėjo mokyklos vadovas.
A. Pocevičius džiaugėsi, kad „Orlen Lietuva“ šį sezoną trims komandoms jau skyrė kelioninius krepšius. Gauti pinigai bus skirti apmokėti už teisėjavimą, taip pat bus įsigyta ir sporto inventoriaus.
„Su lenkais bendradarbiaujame jau ne pirmus metus. Pasirašyta ir tolesnio bendradarbiavimo sutartis. Miesto futbolo ir krepšinio komandose žaidžia devyniasdešimt procentų mūsų mokyklos auklėtinių, jų marškinėlius puošia ir bendrovės „Orlen Lietuva“ logotipas“, – „Santarvei“ sakė A. Pocevičius.
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos.: Paramos sutartį pasirašo B. Kryžius ir K. Pateras.

V. Džiugelis ir K. Pateras atidengia apie būsimo „SKATE“ parko statybą skelbiančią lentą.

K. Pateras sėkmingo darbo linki Mažeikių sporto centro direktoriui T. Kavaliūnui.

Paramos sutarčių pasirašymo dalyvius ir liudininkus dvasingai nuteikė M. Račkausko gimnazijos mokinių ir jų vadovės pasirodymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto