„Bitutės“ inovacija vaikams tarnaus visus metus

Nuotr. iš „Bitutės“ darželio archyvo

Rugsėjui baigiantis, Mažeikių lopšelyje-darželyje „Bitutė“ atidaryta moderni erdvė vaikų veiklai – įstaigos kieme sumontuotas kupolas, skirtas pažintinei ir tiriamajai STEAM veiklai, meninei kūrybai, o taip pat vaikų poilsiui, meditacijai, atsipalaidavimui.

Į kupolo atidarymą susirinkę vaikai susipažino su nauja erdve, išbandė čia įrengtas kėdutes, sėdmaišius. Mokytojos jiems paruošė užsiėmimų, tačiau įdomu buvo ir apžiūrėti kupolą, įsikurti jame, pabūti tarp draugų.
Ši „Bitutės“ inovacija, nauja veiklos vieta darželinukams patiko, o kad ji ilgiau tarnautų, reikia susitarimų ir taisyklių. Mokytojos Vaida Trakšelė ir Erika Jackutė visoms grupėms, kurios aplankė ar dar aplankys kupolą (būtina laikytis saugumo reikalavimų), išdalijo simbolinius klevo lapus. Kiekvienos grupės mokytojos, pasitarusios su vaikais, juose užrašė po 1 taisyklę ar susitarimą, ką reikėtų daryti ir ko nedaryti veikiant šioje jaukioje lauko erdvėje.

Nuotr. iš „Bitutės“ darželio archyvo

Džiugina tai, kad kupolas vaikams ir pedagogams bus naudingas ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku, jis apsaugos mažuosius tyrėjus, menininkus, svajotojus nuo vėjo, lietaus, sniego.
Šį „Bitutės“ sumanymą įgyvendinti padėjo bendrovė „Balėnų medis“ padovanojusi medienos kupolo terasai įrengti, o taip pat – ugdytinių tėveliai ir kiti mažeikiškiai, mūsų įstaigai suteikę 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą.
Už tai jiems – nuoširdžiausia „Bitutės“ bendruomenės padėka ir linksmos vaikų šypsenos, kuria matote nuotraukose. Vienas iš susitarimų – kupole veikia tik geros nuotaikos užtaisas…
Rita NORVILIENĖ
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotr. iš „Bitutės“ darželio archyvo
Nuotr. iš „Bitutės“ darželio archyvo

One Reply to “„Bitutės“ inovacija vaikams tarnaus visus metus”

  1. Saulė parašė:

    Kokia graži idėja!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto