„Čia gyvename MES“

Praėjusiame „Plungės“ numeryje rašėme apie Alsėdžiuose – šiųmetinėje Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje – šurmuliavusią tradicinę šventę „Al siedu 2022“. Tiksliau – apie tai, kad alsėdiškiai linksmybes pradėjo siekdami masiškiausio sėdėjimo pakelėje rekordo ir surengdami šaunų kėdžių paradą. Šįkart – apie vakarinę renginio dalį – koncertą „Čia gyvename MES“, kurio metu skambėjo ne tik dainos, bet ir gausybė sveikinimų.

Gražiausios sodybos

Vakarinė šventės „Al siedu“ dalis – koncertas „Čia gyvename MES“, kurį vedė žinomi dainininkai Renata ir Deivis Norvilai, – pradėta į sceną pakviečiant alsėdiškius: Silkauskų šeimą, kurios keturios kartos gyvena Alsėdžiuose, šokių grupės „Sruojoks“ šokėjus – jaunas šeimas, kurių šaknys – Alsėdžiuose, ir naujakurius alsėdiškius Eveliną Petrikaitę ir Gintautą Petrutį – žmones, kurie savo gyvenimui pasirinko būtent šį miestelį.


Taigi, nors sakoma, kad Lietuvos kaimuose – sodybų tuštėjimo metas, Alsėdžiams, atrodo, tai negalioja. Sodybos netuštėja, jos kone visos užimtos, be to, – dar ir puikiai tvarkomos. Gražių kiemų ir namų čia tikrai gausu, o jų šeimininkai verti ne tik gerų žodžių, bet ir apdovanojimų. Tai ir padaryta šventės metu.
Gražiausios ūkininko sodybos titulas atiteko Virginijos ir Povilo Valeišų sodybai. Gražiausia Alsėdžių miestelyje – Petrės ir Povilo Šveistrių namų aplinka, bet geru žodžiu paminėti ir kiti: Rita ir Romualdas Brasai, Alma ir Darius Kaktavičiai, Danutė ir Kęstutis Repšiai, Gražina ir Virgilijus Brezgiai, Jūratė ir Arūnas Jociai, Danutė ir Jonas Orencai, Laura ir Artūras Miknevičiai, Aurelija ir Saulius Augustinai, Jadvyga ir Antanas Martusevičiai, Ina ir Artūras Daukinčiai, Silvija ir Andrius Petrikai, Irena ir Vaclovas Beivydai, Aušra ir Aivaras Vaitiekai, Rima ir Arūnas Silkauskai, Janina ir Raimondas Arlauskai, Milda ir Kazimieras Stončaičiai, Milda ir Albertas Geštautai, Dalia ir Kazimieras Kaminskai.
Gražiausia kaimo sodyba – Irenos ir Antano Klenauskų namai Žvirblaičiuose, bet puikiai sutvarkyta ir garbaus amžiaus Bernadetos Norvaišienės namų aplinka. Autentiškiausia, su senų laikų atmosfera – alsėdiškio Vaclovo Armalio sodyba, sužavėjusi baltomis langinėmis ir balta tvorele. Tvarkingiausia naujakurių sodyba – Silvijos ir Arūno Klovų. Gražiausiai susitvarkiusi įstaiga – Alsėdžių vaikų lopšelis-darželis. Na, o Arvydo Geštauto sukurta gražiausios gatvės iškaba pasipuoš Žalioji gatvė.

Mažieji alsėdiškiai

Kita puiki tradicija – pasisveikinti su nuo vienos šventės iki kitos gimusiais mažaisiais alsėdiškiais. Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis mažylius ne tik pasveikino, bet ir apdovanojo juos žaliais marškinėliais.
Sveikinimų sulaukė Irena Bumblytė ir Marius Skinsgaila ir jų sūnelis Adrijanas, Oksana ir Vidmantas Vaičekauskai ir jų mažylis Kajus, Laima ir Mantas Blonskiai ir jų dukrytė Paulina, Paulina ir Julius Montvydai ir jų mažoji Liepa, dvynukių Liepos ir Lėjos susilaukę Simona ir Valdas Griguolai, Aurima ir Vilius Mikuckiai ir jų dukrytė Vesta, Ingrida ir Kazimieras Staniai ir jų sūnelis Renaldas.

Svečių sveikinimai

Į šventę, žinoma, atvyko ir gausus būrys svečių. Alsėdiškius sveikino Seimo nariai Jonas Varkalys ir Jurgis Razma, meras A. Klišonis, vietos veiklos grupės pirmininkas Algirdas Pečiulis.
„Noriu ištarti ačiū visai Alsėdžių bendruomenei, o labiausiai – jos lyderiui Žydrūnui Purauskiui, kuris ir šoka, ir dainuoja, ir groja, ir dar puikiai viską organizuoja. Be to, gebate šauniai viešintis – Lietuvoje turbūt nėra žmogaus, kuris nežinotų Alsėdžių, jūsų šventės, rekordo ar Žvėrinyčios“, – smagiai kalbėjo J. Razma.
Vietos ūkininkus, verslininkus, kultūros bei meno žmones, seniūnę, bendruomenės vadovą ir visus kitus sveikino ir gyrė J. Varkalys ir meras A. Klišonis, kuris paminėjo, kad Alsėdžių, be Lietuvos mažosios kultūros sostinės, laukia dar vienas svarbus projektas – miestelio gimnaziją paversti regionine kadetų mokykla.

Dainos ir šokiai

Be apdovanojimų ir sveikinimų, šventės dalyvių laukė ypatingas vietos kolektyvų koncertas „Čia gyvename MES“, kurį Alsėdžių, Žemaičių Kalvarijos, Platelių ir Stalgėnų kolektyvai, dalyvaudami „Vasaros kultūros akademijoje“, parengė ir dovanojo kartu su savo mokytojais – dainininkais Renata ir Deiviu Norvilais ir chorvede Danguole Beinaryte.


Susirinkusiuosius džiugino net keturi Alsėdžių kolektyvai: kapela „Jazminai“ ir kvintetas, kuriems vadovauja Linas Senkus, Kristinos Kondratavičienės vadovaujamas choras „Alsieda“ ir liaudies šokių grupė „Sruojoks“, kurios vadovė – Sandra Jazdauskienė. Prie alsėdiškių prisijungė kaimynai – Žemaičių Kalvarijos kapela „Sosiedā“, vadovaujama Irenos Taujenienės, kalvariškių grupė „Vintažas“, kurios vadovas Rimas Jazdauskas, Platelių meno mokyklos kolektyvai, vadovaujami K. Kondratavičienės, Julijos Valančienės ir Jurgitos Antanaitienės, bei Jurgitos Latakienės vadovaujamas Stalgėnų vokalinis ansamblis. Į šventę įsiliejo ir iš Vievio – taip pat Lietuvos mažosios kultūros sostinės – atvykusios saviveiklininkės.
Be to, visi norintieji galėjo aplankyti Linos Matuzienės fotografijų, kuriose užfiksuoti nuostabūs Alsėdžių vaizdai, parodą.
Vėlyvojoje renginio dalyje – atlikėjų Ruslano Kirilkino ir Gabrieliaus Vagelio pasirodymai, fejerverkai ir trankus „Vintažo“ bei Alsėdžių kvinteto koncertas.

Lina LIŪNIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto