„Dainų dainelė“: zoninis etapas įvyko, rezultatų reikės palaukti

Ansamblis „Incanto“. Vadovė – Natalija Dapšienė (kairėje). Nuotr. iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos archyvo

Trečiadienį Rietavo kultūros centre vyko Lietuvos moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ atrankos antrasis etapas. Jame susirungė dainorėliai iš Rietavo, Telšių, Plungės, Mažeikių rajonų.
Solistus, duetus, ansamblius vertinusios komisijos tikslas – išsiaiškinti verčiausius dalyvauti trečiajame – televiziniame konkurso etape.

Rajonui atstovavo 13 kolektyvų

Praėjusių metų gruodį Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje vyko pirmasis šio konkurso etapas. Jo metu komisija išrinko 13 stipriausių mūsų rajono solistų ir vokalinių kolektyvų ir juos delegavo rajonui atstovauti kitame konkurso etape.
Trečiadienį į Rietavą vyko Vytauto Klovos muzikos mokyklą lankantys solistai Rugilė Lieliungaitė, Izabelė Vasiliauskaitė, Ūla Gaižauskaitė, Saulė Činčiukaitė, Ernestas Skališius. Taip pat – Saulės Sirutytės bei Lukos Gontaitės duetas, berniukų kvartetas. Mūsų rajonui atstovavo Kalnėnų progimnazijos mergaičių vokalinis ansamblis, Gabijos gimnazijos mokinių Agnės Šiušaitės bei Petro Antanavičiaus duetas, Merkelio Račkausko gimnazijos vaikinų kvartetas „Bros“ ir merginų vokalinis ansamblis „Incanto“. Taip pat – ir Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos solistė Samanta Lukošiutė, lopšelio-darželio „Bitutė“ 5–6 metų mišrus vaikų ansamblis.

Kol kas rezultatai nežinomi

Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė „Santarvę“ informavo, kad nugalėtojai, keliaujantys į trečią etapą, kol kas neaiškūs.

Nuotr. iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos archyvo

Nuotr. iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos archyvo

Pagal konkurso nuostatus, antrojo etapo atrankos turi įvykti visose organizatorių nustatytose zonose. Kai tai įvyks, kai bus išklausyti visi į antrąjį etapą patekę dainininkai, bus nustatytas pereinamasis balas. Juo remiantis paaiškės, kas keliaus į filmavimus Lietuvos televizijoje.
Vaikų pasirodymus Rietave vertino iš 6 narių sudaryta komisija – Telšių muzikos mokyklos direktorius Antanas Kontautas, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė, Rietavo Mykolo Kleopo meno mokyklos direktorius Nerijus Jasinskas, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos direktorė Vaida Mikalauskienė, „Dainų dainelės“ programos koordinatorius Žilvinas Meškuotis.
Komisijai pirmininkavo Lietuvos operos ir baleto teatro dirigentas Martynas Staškus.

Rajonas turtingas dainininkų

Komisijos narė mažeikiškė Vytauto Klovos muzikos mokyklos direktorė V. Mikalauskienė „Santarvei“ sakė, kad, lyginant su kitais atrankoje dalyvavusiais rajonais, Mažeikiai yra stiprūs dainuojančiais vaikais bei jaunimu.
Jie Rietave pasirodė sėkmingai, užlipę ant scenos jautėsi drąsiai.
„Atranka parodė, kad esame sveikas dainuojantis kraštas. Taip sakau remdamasi tuo, kad pas mus ne vien tik muzikos mokykla atrinko ir delegavo savo moksleivius į šį konkursą. Dalyvavo lopšeliai-darželiai, mokyklos, gimnazijos“, – kalbėjo pašnekovė.

Nuotr. iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos archyvo

Nuotr. iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos archyvo

Be to, daug ką sako ir tai, kad, pagal galiojančius nuostatus, po vietinio – Mažeikių rajono dainininkų atrankos etapo į zoninį etapą Rietave turėjo vykti 10 vokalinių kolektyvų. Tačiau pasitarę su „Dainų dainelės“ programos koordinatoriumi Ž. Meškuočiu, komisijos nariai vykti į Rietavą delegavo 13 kolektyvų.

Konkursas reikšmės neprarado

Pasak V. Mikalauskienės, konkursas „Dainų dainelė“ ir šiandien nėra praradęs nei savo reikšmės, nei įvaizdžio. Optimizmo nėra praradę ir dainorėlius šiam konkursui ruošiantys pedagogai.
Yra tokių pavyzdžių, kai vienas pedagogas paruošia konkursui po 5 ar 6 kolektyvus. Vertinimo komisijos narė mažeikiškė pastebi: nėra taip, kad, kai pradeda dainuoti vienas ar kitas vaikas, galėtum pasakyti, jog tai kurio nors konkretaus pedagogo mokinys.
„Mokytojai yra profesionalūs. Matome kiekvieno vaiko savitą stilių, gebėjimą savitai interpretuoti kūrinius. Kalbant apie repertuarą, yra problema, kad neretai dainos kartojasi, yra nusibodusios. Ir laimi tie mokytojai bei jų vadovaujami kolektyvai, kurie pasirenka nežinomų ar mažiau žinomų dainų repertuarą“, – pastebėjo V. Mikalauskienė.

 

 

Nuotr. iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos archyvo

Nuotr. iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos archyvo

Nuotr. iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos archyvo

Nuotr. iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos archyvo

Nuotr. iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto