Dainuojantys pedagogai vėl susirinko į „Dainų pynę“

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=365 template=caption]Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko tradicinis, kas dvejus metus rengiamas dainuojančių mokytojų festivalis „Dainų pynė-2013“.

Šiemet ji skirta sveikatingumo metams. Dalyvių nuomone, daina – vaistas nuo visų negalavimų.


Festivalis tapo respublikinis

Šiemet renginys tapo respublikinis, nes jame pirmąkart dalyvavo svečių iš Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos. 
Dainas traukė net 18 kolektyvų iš Mažeikių miesto ir rajono lopšelių-darželių, pradinių, pagrindinių, vidurinių ir politechnikos mokyklų bei gimnazijų.
„Kolektyvai rinkosi įvairius kūrinius: širdžiai mielas savas žemaitiškas, populiarias liaudies ar estradines dainas keitė Pietų Afrikos ritmai, energija trykštančios rusiškos dainos“, – festivalio repertuarą komentavo Kalnėnų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rima Daugnorienė.


Instrumentų įvairovė

Dainoms ir atlikėjams ryškumo suteikė spalvingi vakariniai drabužiai, įspūdingos skaros, kaubojų ar klasikinės skrybėlės. Stebino ir instrumentų įvairovė: vieni puikiai valdė tradicinį akordeoną ar armoniką, kiti – gitarą ar pianiną, o kai kas savo pasirodymą paįvairino cimbolais, marakasais, šaukštais ar net džembe ir lietaus instrumentu. 
Nors kiekvienas ansamblis atliko tik po vieną dainą, renginį vedusios „medicinos darbuotojos“ atlikėjams teikė receptus vaistams nuo visų ligų ir jie turėjo užvesti recepte nurodytą visiems žinomą dainą. Ne kartą aktų salės sienos sudrebėjo, populiarios dainos posmą užtraukus visiems 180 balsingų dalyvių.


Skyrė užduotis

Svajoti ar ilsėtis nebuvo kada: energingosios vedėjos suskirstė minią komandomis – visi dainavo  karaokė, iš keleto natų reikėjo atpažinti dainą, atskira užduotis teko ir kolektyvų vadovams – jų burnoje švilpukai, o reikia padainuoti „Pempel, pempel“…
„Sveikatingumo metais prisiminėme puikią sveikatinimo priemonę – dainą ir gerą nuotaiką“, – teigė R. Daugnorienė.
Pasak mokyklos šeimininkės Reginos Arbatauskienės, muzika padeda sunkią akimirką, ji keičia žmogų. Ir iš tikrųjų – renginio pradžioje Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus prisipažino nemokąs dainuoti, o pabaigoje pats užvedė „Ilgiausių metų“.


Lauks ir ateityje

Gerų žodžių festivalio dalyviams ir organizatoriams negailėjo ir kiti svečiai: Violenita Juškevičiūtė, Daiva Radzienė ir Daiva Gedvilienė, o kalnėniškiai visus apdovanojo rankų darbo suvenyrais – muzikinėmis dėžutėmis. 
„Tikimės, kad festivalis pavyko, organizuosime tokias šventes ir toliau. Manau, kad 2015 metais į Kalnėnų pagrindinę mokyklą pinti spalvingos dainų pynės atvyks dar daugiau dainininkų“, – vylėsi R. Daugnorienė.

2 Atsakymai į “Dainuojantys pedagogai vėl susirinko į „Dainų pynę“”

  1. ONUTE parašė:

    labai liudna,kad nezinojau. labai megstu tokia muzika. Is kur reikia zinot,kur tokie renginiai?

  2. va va:) parašė:

    Labai gražus renginys. Ačiū Jums už šiltą priėmimą, puikų bendravimą. Iš šventės išėjome tikrai pasveikę nuo visų negalavimų :) Dar kartą ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto