Dūmų detektoriai – namuose privalomas įrenginys

Namuose įsirengti dūmų detektorius privaloma jau penkerius metus. Nuotrauka iš PGT archyvo

Lietuvoje daugėjant žuvusiųjų gaisruose, ugniagesiai gelbėtojai ragina gyventojus atkreipti dėmesį į vieną iš pagrindinių priešgaisrinių prevencijos priemonių – dūmų detektorius. 

});

Pareigūnai lanko namus

Prieš penkerius metus įsigaliojo Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimai – gyventojai savo gyvenamuose namuose privalo įsirengti autonominius dūmų signalizatorius. Tačiau, net praėjus ir tokiam ilgam laikotarpiui, kai kurie gyventojai to nepadaro, ne išimtis ir Mažeikių rajonas.

„Vien gegužę, vykdydami akciją „Saugūs namai“, aplankėme 73 gyvenamuosius namus, nemažai jų buvo be dūmų detektoriaus. Kai kurie gyventojai juos turėjo, tačiau laikė stalčiuose. Taip pat primenu, kad ugniagesiai gelbėtojai akcijos metu atvyksta arba su automobiline cisterna, arba su tarnybiniais ženklais pažymėta transporto priemone, vilki uniformą ir prireikus privalo pateikti tarnybinį pažymėjimą“, – apie visus metus vykstančią akciją...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto