Finansų ministras: kitąmet padidinti minimalią algą yra nerealu

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad politikų spekuliacijos ir viltys, kad kitąmet bus didinama minimali mėnesinė alga (MMA), neturi jokio pagrindo.

„Šiuo metu biudžete tai nenumatyta, ir iš tikrųjų minimalios algos šuolis iki 1500 litų iškreiptų makroekonomines proporcijas, iškreiptų darbo apmokėjimo proporcijas. 2014-aisiais 1500 litų yra absoliučiai nerealu“, – pirmadienį sakė finansų ministras.
Nepaisant to, kad mažiausiai uždirbantys šalies piliečiai nesulauks MMA didinimo, jų pajamos kitąmet augs.
„Kaip žinote, gyventojų pajamų mokestis (GPM) buvo pakoreguotas dar birželio mėnesį. Šios pataisos įsigalioja nuo sausio 1 dienos – mažiausiai uždirbantys dėl neapmokestinamųjų pajamų dydžio didinimo „į rankas“ gaus daugiau. Lygiai tas pats būtų įvykę, jei būtų šiek tiek padidinta MMA“, – aiškino R. Šadžius.
Ministro teigimu, MMA didinimas bus siejamas su vidutinio darbo užmokesčio pokyčiais.

2 Atsakymai į “Finansų ministras: kitąmet padidinti minimalią algą yra nerealu”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Lietuva ES nare.Bet kazkodel lietuviai isvaziuoja i kitas ES salis ieskoti geresnio ir sotesnio gyvenimo,bei uzsidirbti pinigu.Kame reikalas,ponai?

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Tai tegul atlyginimai buna ,kaip ir kitose ES salyse! Pvz.Vokietijoje ir kt. uz ta pati darba. Ar mes ne ES ? Kas vyksta Lietuvoje? Tai kodel mes istojome i ES ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto