Gal „žydeliai“ bijojo paslysti?

Šisbeitauskas

Žiema, atrodo, po truputį traukiasi: naktimis dar pašąla, bet dieną telkšo balos. Tokie orai nepalankūs pėstiesiems, kadangi ant nenuvalytų ir nebarstomų šaligatvių susidaro ledas.
Miesto galva aiškinasi, kad barstomi tik pagrindinių gatvių šaligatviai, nes kitiems nėra lėšų. Kažkaip keista: lyg žmonės griuvinėtų tik pagrindinėse gatvėse, o kitur – jau ne. Ir dar: turėjome tik pusę žiemos, o pinigėlių šaligatviams tvarkyti jau trūksta. Tai kas būtų buvę, jei žiema būtų prasidėjusi nuo lapkričio ar gruodžio? Kažkokie nesuprantami dalykai darosi: vandens čiuožyklai, kurios taip ir nepamatėme, turime, o štai smėlio ir druskos šaligatviams barstyti nebegalime nusipirkti.
Beje, akivaizdu, kur dingo visas sukauptas smėlis – ketvirtadienio rytą išvedęs savo keturkojį pasivaikščioti, negalėjau atsistebėti: Taikos gatvėje ant pliko ir beveik sauso šaligatvio traktoriukas stropiai barstė… smėlį.
Paskui smėliu apipiltą šaligatvį pamačiau ir Žemaitijos gatvėje. Čia tai bent ūkiškumas! O tie atokesnių ir ne tokių reikšmingų valdžiai gatvių šaligatviai, kur tebėra sumintas sniegas, slidūs kaip ir savaitės pradžioje…
Dar viena keista šios žiemos ypatybė – nuo Pavenčių gatvės „Ventos“ sodų bendrijos link atsiradę du keliai. Jiems nutiesti nereikėjo išleisti nė lito, nes į sodą važiuojančių automobilių vairuotojai savo patogumui per sniegą išvažinėjo du tiesioginius kelius. Gal čia ir nieko baisaus, bet vienas kelias „nutiestas“ tiesiog buvusiu pėsčiųjų taku palei Moksleivių techninės kūrybos centro tvorą ir išeina į gatvę ties šviesoforo reguliuojama pėsčiųjų perėja. Čia vaikšto vaikai, tai ir pagalvojau: ar į gatvę išvažiuojančios mašinos nekelia jiems pavojaus?
Tiesa, šylant orams tie nelegalūs keliai po truputį dingsta, bet kiek tai truks, sunku pasakyti, nes suvažinėtas sniegas šilumai pasiduoda ne taip greitai, o ir gamta, kaip sakoma, neprognozuojama…
O dabar apie viešąjį transportą. Kai stojo prasti orai ir sunku pasidarė vaikščioti slidžiais ar pelkėtais šaligatviais, mano kolegės pradėjo į darbą važinėti miesto maršrutiniu autobusu. Ir labai nustebo pamačiusios, kad kartais tuo maršrutu, kuriuo važiuoja daugiausiai penkiolika žmonių, pasiunčiamas didžiulis „minkštasis“ autobusas.
„Negi mes tokie turtingi, kad galime leisti sau tokią prabangą?“ – stebėjosi kolegė.
Ir dar viena su autobusais susijusi istorija. Viena ponia autobuse neima bilieto: esą jo jai nereikia. Vairuotojas garsiai paprašo bilietą pasiimti. Ponia nereaguoja, sėdi ir tiek. Ir tik tada, kai jau įpykęs žmogus primygtinai pareikalauja pasiimti bilietą, nes kontrolierė gali nubausti ir jį, ir keleivę, ponia vis dėlto pajuda iš vietos. Žinoma, yra ir tokių vairuotojų, kurie, siekdami sau naudos, bilieto primygtinai nebruka. Pagalvojau, kad per tokias poniutes vairuotojai ir tampa nesąžiningi. Ne veltui sakoma: kartą paragavęs, negali sustot.
Taigi, žiema eina prie pabaigos, ją šią savaitę varėme iš kiemo, bet noriu prisiminti šiek tiek anksčiau minėtą Valentino dieną. Pasirodo, ne visiems ši įsimylėjėlių šventė paliko gerus įspūdžius.
Negalvokit, kad Šisbeitauskas bendrauja tik su savo amžiaus žiliais: pažįstu ir jaunų žmonių, kurie ir papasakojo, kad Valentino diena jiems sukėlė tam tikrų nemalonumų.
Ne visiems jauniems žmonėms patinka sėdėti romantiškoje aplinkoje prie žvakių šviesos, todėl kai kurios poros vakarą nusprendė praleisti įdomiau.
Pažįstama pora džiaugėsi radusi laisvų vietų kavinėje Žemaitijos gatvėje. Jauni žmonės nemaloniai nustebo, kai pateikus užsakymą teko laukti vos ne dvi valandas. Ir kas svarbiausia, jie neišgirdo jokio aptarnaujančio personalo atsiprašymo – bent būtų paaiškinę, kad nespėja: tokių porų, taigi ir užsakymų, buvo išties daug.
Dar vienas nesusipratimas. Susigundžiusi, jog viename bare bus šokamas striptizas, kita mano pažįstama pora nusprendė praleisti vakarą ten. Buvo paskelbta, kad striptizo programa bus rodoma pusę vienuoliktos vakaro. IR KĄ JŪS MANOT? Jaunuoliai, susigundę gana nedažnu mūsų mieste reginiu, jo turėjo laukti iki pusės dviejų nakties!
Argi tai ne žmonių apgaudinėjimas ir gerai apgalvota vadyba? Juk jei baro lankytojai nusprendė pasižiūrėti tokią programą, tai jos ir lauks. Žinoma, ne prie tuščio stalo, o kartkartėmis užsisakydami ko nors išgerti ir užkąsti.
Trečioji istorija vyko restorane. Pora užsisakė vištienos su ananasais. Ir nustebo vietoje ananasų patiekale radę persikų. Gal tų egzotiškųjų vaisių virtuvėje nebebuvo, gal virėjos neskiria, kur persikas, kur ananasas… Padavėja dievagojosi, kad ji užsakyme buvo parašiusi, jog vištiena turi būti su ananasais, bet virtuvės darbuotojai tikriausiai pagalvojo: koks skirtumas… Gerai, kad mano pažįstami ne alergiški persikams ir nepikti. Bet įspūdis apie maitinimo įstaigą ir Valentino dieną liko sugadintas.
O dabar grįžkime prie savaitės aktualijų. Šią savaitę vyko įspėjamasis švietimo darbuotojų streikas – tą pačią dieną kaip ir Užgavėnės. Bet atrodo, kad nei mokytojai, nei „žydukai“ į gatves neišėjo. Jaukiai pratūnojo – kas mokyklose, kas savo „kromeliuose“…
Aš pats labai dėl to nusivyliau – prisipirkau saldainių, tikėjausi, kad turėsiu progą išdalinti taupyklėje susikaupusius smulkius pinigėlius, bet per visą vakarą į mano duris pasibeldė tik vienas „žydukas“. Ir tas pats moteriškos giminės.
Anksčiau ateidavo trys keturios kompanijos, o dabar… Negi vaikams ši graži šventė tampa nebeįdomi, o gal elgiasi kaip suaugusieji, kurie Užgavėnes atšvenčia prieš kelias dienas ir tikrąja diena nebesidomi?
Bet, kaip sakoma, nėra to blogo… Smulkpinigiai liks kitiems metams, o saldainius išdalijau  kolegoms. Kitais metais ant laiptinės durų „žydeliams“ reikės pakabinti nuorodą, kur užeiti.
[email protected]

3 Atsakymai į “Gal „žydeliai“ bijojo paslysti?”

  1. nejuokink parašė:

    negi per atostogas draudžiama eiti žydeliais? Juk dar daugiau laiko yra? Be to, juk ne visi tada atostogavo…

  2. Taduks parašė:

    Vaikai žydeliais nėjo nes daugumai atostogos buvo.

  3. geras parašė:

    beveik galėčiau lygtis, kad yie jaunuoliai sėdėjo Roaloje. Mūsų siruacija kaip penki pirštai tokia pat. Ten klientai baisiai ignoruojami ir negerbiami. Tik gerti gali greitai gauti, nes gėralas vietoj negaminamas. Ir apie kokius atsiprašymus kalbate? Jie nežino, kas tai yra. Baisi skylė. Žiūrėkit, kiti neišsidurkit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*