Generolo Povilo Plechavičiaus šeimos sodyboje – paminklinis akmuo

Vidmanto KRAKIO nuotr.

Bukončių kaime, buvusioje Plechavičių šeimos sodyboje, toliau tvarkoma generolo Povilo Plechavičiaus atminimui skirta vieta – šią savaitę čia pastatytas akmuo.
Sediškė Genoveita Gricienė, kurios pastangomis mūsų krašte įamžinamas generolo ir jo brolių atminimas, renkami prisiminimai bei dokumentinė medžiaga, „Santarvei“ sakė: „Kadangi visa sodybvietės teritorija užstatyta gyvulių fermomis, paminklinį akmenį nutarėme pastatytas prie tvenkinio, arti kelio.“
Žemaičių kultūros draugijos pastangomis, daugiau nei prieš dešimtį metų akmuo iš to paties Bukončių kaimo laukų buvo atgabentas į Plechavičių sodybvietę, tačiau liko nepastatytas. Pasak G. Gricienės, laikui einant, buvo nuspręsta, kad paminkliniam akmeniui reikia kitos vietos – gražesnės, patogesnės.
„Akmens perkėlimas – daugelio žmonių geros valios ženklas, – kalbėjo sediškė ir vardijo: – Į darbų organizavimą entuziastingai įsijungė ukriniškis Vidmantas Krakys, jis pažįsta daugybę žmonių, žino jų galimybes ir gebėjimus, todėl ir duobė buvo iškasta, ir išbetonuota, ir talkininkų pririnkta. Patirtas išlaidas padengė Nerijus Baužys – taip pat ukriniškis. Bendrovė „Mažeikių strėlė“ parėmė atsiųsdama kraną, juo daugiau nei 10 tonų sveriantis akmuo buvo perkeltas į kitą kelio pusę. Bendrovės valdybos pirmininkas Kęstutis Slavinskas sakė, kad jam garbė prisidėti prie generolo atminimo įamžinimo. Maloniai talkino Židikų seniūnija.“
Dabar organizatoriams ir jų geranoriškai komandai liko baigiamieji aplinkos sutvarkymo darbai, akmenį planuojama papuošti kalaviju, pritvirtinti lentelę.
Paminklinio akmens atidengimo iškilmės numatytos rugpjūčio 28 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto