Gimnazijos mokiniams – pažintinė kelionė po Vilnių

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos Ruzgų skyriaus 1–10 klasių mokiniai praėjusį penktadienį vyko į ekskursiją, aplankė Lietuvos sostinę – Vilnių.
Mokiniai apsilankė Valdovų rūmuose, kur edukacinio užsiėmimo metu buvo supažindinti su Valdovų rūmų atstatymo ir įkūrimo istorija. Apėję ir apžiūrėję prabangias menes, pilni įspūdžių atsisveikino su šiais rūmais.
Taip pat vaikai apsilankė varpinės bokšte. Čia gidė papasakojo, kad Vilniaus arkikatedros varpinė – vienas iš pagrindinių miesto simbolių, svarbi arkikatedros, Žemutinės ir Aukštutinės pilių komplekso dalis. Įkopę į bokšto viršutinį aukštą, pasidžiaugė įspūdingais Vilniaus vaizdais. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti bokšto istorija, kurią pristato interaktyvi ekspozicija.
Toliau ekskursija tęsta Vilniaus katedros požemiuose, kur palaidoti Lietuvos valstybei ir bažnyčiai nusipelnę asmenys. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti kriptose ir koridoriuose įrengtas ekspozicijas, susipažinti su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais.

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Vėliau ekskursantų laukė edukacinė kelionė po Vilniaus senamiestį ,,Vilniaus legendų skrynia“. Ekskursijos metu mokiniai buvo įtraukti į edukacinius, teminius žaidimus, kurie padėjo gyvai tyrinėti miestą, nes tai skatino domėtis miesto istorija, vertinti ir saugoti Lietuvos kultūros paveldą, liaudies kūrybą.
Ekskursiją užbaigėme apsilankymu Kernavėje. Prisiminėme, kad Kernavė – vienas pirmųjų Lietuvos miestų, pirmoji Lietuvos sostinė, kurioje iki 1321 m. buvo valstybės valdovų rezidencijos. Taip pat Kernavė buvo vienas svarbiausių besikuriančios Lietuvos valstybės ekonominių, politinių ir gynybinių centrų.
Pilni įspūdžių grįžome namo.
Rūta ŠAMBARAUSKIENĖ
lietuvių kalbos mokytoja

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*