Gimnazistei – jau antras svarus įvertinimas

Kristina Ganzijeva ir ją ruošusi rusų kalbos mokytoja metodininkė Laima Novakienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos trečiaklasei Kristinai Ganzijevai šis mėnuo itin sėkmingas. Kovo pradžioje dalyvavusi respublikinėje lotynų kalbos olimpiadoje ir laimėjusi trečiąją vietą, tokį pat diplomą gimnazistė pelnė ir respublikinėje rusų kalbos olimpiadoje.

Rungėsi šimtas dalyvių

Respublikinė rusų (užsienio ir gimtosios) kalbos olimpiada, skirta M. K. Čiurlioniui, vyko Vilniuje, „Santaros“ vidurinėje mokykloje. Joje dalyvavo apie šimtas mokinių iš įvairių šalies mokyklų. Olimpiada buvo organizuota dviem grupėms – mokiniams, kuriems rusų kalba yra gimtoji, ir tiems, kam ji – tik užsienio kalba.
Užsienio kalbos grupėje moksleiviai turėjo atlikti testą, tikrinantį bendrąjį išprusimą bei literatūros žinias, parašyti laišką, papasakoti apie pasirinktą Lietuvos ar Rusijos kultūros veikėją. Buvo surengtas ir skaitovų konkursas.

Pakako ir darbo, ir pramogų

Kaip teigė K. Ganzijeva ir ją ruošusi rusų kalbos mokytoja metodininkė Laima Novakienė, olimpiados užduotys buvo gana sudėtingos: testas platus ir detalus, reikėjo gerai žinoti ne tik kūrinių esmę, bet ir detales, būti pakankamai išprususiam ne vien kalbos, literatūros, bet ir bendrais šalies kultūros klausimais.
„Olimpiada buvo organizuota labai gerai, vaikai ne tik dirbo, bet ir turėjo pramogų. Pirmąjį vakarą moksleiviams buvo parodytas spektaklis, po to jie klausėsi koncerto. Mokytojai tuo pat metu –  rusiškų romansų atlikėjų. O antrąjį olimpiados vakarą visi – moksleiviai ir mokytojai – buvo pakviesti į operos ir baleto teatrą, kur žiūrėjo baletą „Kopelija“, – pasakojo mokytoja L. Novakienė.
Nugalėtojų apdovanojimų šventė vyko Rusų dramos teatre. Ten mažeikiškei gimnazistei K. Ganzijevai buvo įteiktas jos pergalę liudijantis medalis ir diplomas.

One Reply to “Gimnazistei – jau antras svarus įvertinimas”

  1. Davidnandini parašė:

    Tikrai užteko ir kitai dienai. Kiekis nuukelks iš tiek produktų gavosi.Valgoma ir vėliau. Visgi skaniausia man buvo tik tik pagaminta. Bet, kadangi gaminau tik vieną kartą, tai dar negaliu šito susirodymo pavadinti taisykle.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto