Į respublikinį „Tramtatulio“ ratą – mažeikiškiai ir sediškiai

Atminimui nusifotografavo visi Telšiuose pasirodę dalyviai iš mūsų rajono. Gintauto GRIŠKĖNO nuotrauka.

Telšių Žemaitės dramos teatre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų –  konkurso „Tramtatulis“ Žemaitijos ir Klaipėdos krašto regioninis ratas. Į respublikinį konkurso ratą atrinkti du kolektyvai ir muzikantas iš Mažeikių rajono.

Daug atlikėjų

Siekdamas skatinti vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto tradicine kultūra, suvokti jos
vertę, ugdyti jaunuosius lietuvių liaudies dainų sakytinės kūrybos, instrumentinės
muzikos atlikėjus konkursą „Tramtatulis“ rengia Lietuvos liaudies kultūros centras.
Kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė pasakojo, kad į šį konkurso ratą buvo užregistruoti net  82 pasirodymai, tad mažeikiškiams tikrai nebuvo lengva. Iš Mažeikių atvyko 8 vietinio rato laureatai.
Komisija iš Lietuvos liaudies kultūros centro turėjo atrinkti laureatus į respublikinį konkurso ratą, vyksiantį Kaune balandžio 20–21 dienomis.

Į Kauną – 22 kolektyvai

Peržiūrėjus visų konkursantų pasirodymus, komisija į respublikinį ratą atrinko 22 kolektyvus ir pavienius atlikėjus.
Mažeikių rajonui Kaune atstovaus instrumentinė grupė iš Sedos kultūros centro: Gabrielė Griškėnaitė, Egidijus Vainutis, Ernesta Krevytė ir Albertas Inta. Šių 12–17 metų atlikėjams vadovauja mokytoja Gražina Vainutienė. Ji taip pat parengė ir septyniolikmetį konkurso laureatą muzikantą Albertą Intą.
Pasirodė paskutiniai
Mažeikiškiams respublikiniame konkurso rate taip pat atstovaus 12–17 metų Savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Alksniokaa“ instrumentinė grupė: Monika Šakytė, Rokas Gražys, Vilius Makiejevas ir Julius Vaičiulis. Jų vadovė mokytoja Dainora Petrikienė.
„Mažeikiškiai konkurse pasirodė paskutiniai, tad teko nemažai pasijaudinti. Vilniečiai labai gerai įvertino sediškių pasirodymą, apie kuriuos iki tol nieko nebuvo girdėję“, – teigė J. Kaleckienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto