Jaunieji policijos rėmėjai ateina į pagalbą pareigūnams

PK archyvo nuotraukos

Policijos komisariato prevencijos poskyrio pareigūnai daug dėmesio skiria patyčių ir smurto prevencijai tarp jaunimo, aktyviai įtraukdami į veiklą jaunuosius policijos rėmėjus.
Praėjusią savaitę Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio specialistė Audronė Jurdonaitė-Ostrauskienė ir Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Magdalena Želvienė kartu su jaunosiomis policijos rėmėjomis: Kornelija Bučmyte, Aurelija Jokubauskaite, Kornelija Erlickyte parengė paskaitą 6–7 klasių moksleiviams „Patyčioms NE“.
Jaunosios policijos rėmėjos pristatė moksleiviams skaidres „Patyčios“, mokė, kaip išspręsti patyčių problemas, kur kreiptis pagalbos, ragino vaikus būti draugiškus vieni kitiems, savo elgesiu rodyti pavyzdį visiems ir patyčių atveju netylėti. Pareigūnė Audronė priminė, kad pravardžiavimas, erzinimas, stumdymas, mušimas, pinigų atiminėjimas, apkalbėjimas, ignoravimas, gąsdinimas, piktų, erzinančių, grasinamų telefoninių žinučių ir elektroninių laiškų rašinėjimas bei šmeižiančios ir įžeidžiančios, tikrovės neatitinkančios informacijos skleidimas internete gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę.
Su nerimu stebime, kad jaunimą supa žalingi įpročiai. Alkoholizmo, rūkymo ir narkomanijos problema vis didėja. Tai baugina. Žalingas įprotis virsta priklausomybe. Todėl jaunieji policijos rėmėjai: Kornelija Bučmytė, Aurelija Jokubauskaitė, Gabrielė Ašmontaitė, Inesa Šležaitė ir Laura Juciūtė kartu su policijos komisariato specialiste A. Jurdonaite-Ostrauskiene bei socialine pedagoge Magdalena Želviene Senamiesčio pagrindinėje mokykloje surengė prevencinę priemonę – akciją „Rūkymui NE“. Moksleiviams buvo išdalinti lankstinukai, priminta administracinė atsakomybė už rūkymą neleistinose vietose, šiukšlinimą bei kuo žalingas įprotis kenkia sveikatai. Retas kuris susimąsto, kad kiekvienas cigaretės dūmų įtraukimas sutrumpina žmogaus gyvenimą vienu įkvėpimu, o kiekviena surūkyta cigaretė gyvenimą sutrumpina 15 minučių.
Po prevencinės akcijos jaunųjų policijos rėmėjų būrelis aptarė veiklos rezultatus, būrelio veiklos kryptis.
Judėjimas „Jaunieji policijos rėmėjai“ yra savanoriškas moksleivių susivienijimas, įsteigtas padėti teisėsaugos institucijoms įgyvendinti nepilnamečių nusikalstamumo ir kitų teisės pažeidimų prevenciją. Vykdant Jaunųjų policijos rėmėjų tikslus ir siekiant ugdyti moksleivių patriotiškumą, pilietinį sąmoningumą, teisinę sąmonę ir atsakomybę, taip pat sudominti vaikus „Jaunųjų policijos rėmėjų“ veikla, prevencijos poskyrio specialistai nuolat skatina jaunimą (nuo 14 metų amžiaus) įsilieti į Jaunųjų policijos rėmėjų gretas. Miesto ir rajono mokymosi įstaigose, bendradarbiaujant su teisėsaugos institucijų darbuotojais bei pedagogais, aktyvinamas teisinis švietimas tarp moksleivių, ugdomas vaikų savarankiškumas, pilietiškumas, pareigos bei atsakomybės jausmas, moksleiviai raginami rinktis policininko specialybę.
Mažeikių PK informacija

PK archyvo nuotraukos

PK archyvo nuotraukos

One Reply to “Jaunieji policijos rėmėjai ateina į pagalbą pareigūnams”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    grazios panos o elgiasi kaip oziai:(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video