Jaunieji šauliai mokosi parašiutizmo gudrybių

Kazimiero Paulausko nuotr.

Visą savaitę Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus aerodrome veikia Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės surengta jaunųjų šaulių stovykla, kur jie semiasi žinių apie parašiutizmą ir atlieka praktinius šuolius. 

Tarp trisdešimt keturių stovyklautojų iš Telšių, Plungės, Rietavo, Varnių, Jurbarko ir Tauragės šauliškos patirties įgyja ir jaunieji Mažeikių 1-osios šaulių kuopos šauliai.
Stovyklos vadovas – Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas vyresnysis leitenantas Julius Svirušis pasakojo, kad mintis surengti jauniesiems šauliams stovyklą gimė po to, kai praėjusį rudenį jaunieji šauliai pareiškė norą atlikti šuolius parašiutu už savo pinigus.
„Buvo daug norinčiųjų, visų norų patenkinti negalėjome, todėl su aerodromo instruktoriumi Rimantu Morkūnu nusprendėme jaunuoliams surengti stovyklą, susijusią su parašiutizmu. Ir dabar į stovyklą galėjome priimti tiek jaunųjų šaulių, kokį gavome finansavimą – šiek tiek per trisdešimt žmonių“, – kalbėjo vadas.
Finansavimas gautas iš lėšų, kurias Krašto apsaugos ministerija skiria šaulių rinktinėms jaunųjų šaulių stovykloms organizuoti.
Norint iššokti su parašiutu reikia palankių oro sąlygų, o šios savaitės orai stovyklautojams nėra palankūs.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto