Jungtinė Karalystė ir pasaulis gedi Elžbietos II

Karalienės Elžbietos II vizitas Lietuvoje 2006 m. Nuotr. iš LRV svetainės

Ketvirtadienį, 18.30 val. Lietuvos laiku, eidama 97-uosius mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, pranešė Bakingamo rūmai. Mirus karalienei, šalyje skelbiamas 10 dienų gedulas.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą Karališkajai Šeimai.

„Esu labai sukrėstas žinios apie Jos Didenybės Karalienės Elžbietos II mirtį. Reiškiu nuoširdžią savo ir visų Lietuvos žmonių užuojautą Jums ir visiems Jungtinės Karalystės žmonėms dėl šios didelės netekties“, – rašoma Prezidento užuojautoje.

Šalies vadovas pažymėjo, kad Jos Didenybė Karalienė Elžbieta II buvo puiki, savo šaliai atsidavusi, neeilinė lyderė, palikusi žymų pėdsaką pasaulio istorijoje.

„Jos Didenybės Karalienės Elžbietos II įspūdingi 70 vadovavimo metų bei didžiulis atsidavimas ir meilė savo tautai niekada nebus pamiršti. Šiandien kartu su Jungtine Karalyste gedi visas pasaulis“, – užuojautoje rašo Prezidentas.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė  užuojautoje karalienės Elžbietos II artimiesiems ir visiems Jungtinės Karalystės žmonėms teigia: „Perėmusi karališkąjį sostą vos dvidešimt penkerių, ji tvirtai ir oriai išlaikė lyderystę daugiau nei septyniasdešimt metų ir tapo tikru kilnumo ir atsidavimo savo šaliai simboliu toli už savo karalystės ribų. Karalienė parodė, kad ne pareigos suteikia asmeniui didybę, bet asmenybės didybė gali suteikti ypatingą jėgą ir autoritetą net, regis, ir labiau simboliniams titulams bei pareigoms. Jos drąsa, atsakomybės jausmas bei gebėjimas telkti ir atstovauti savo žmonėms sužadina pagarbą. Jos Didenybės darbai ir palikimas neabejotinai bus ryškiomis raidėmis įrašyti į pasaulio istoriją. Karalienė iškeliauja kartu su visa epocha, kurioje netrūko sunkių išbandymų ir iššūkių, bet buvo sutariama ir dėl pagrindinių universalių taisyklių, egzistavo savita pasaulio tvarka.“

Premjerė taip pat išreiškė viltį, kad dorybės ir idealai, kuriuos įkūnijo Elžbieta II, išliks svarbūs ir iš dabartinių sukrėtimų gimstančioje naujoje pasaulio istorijos epochoje.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto