Juodkrantėje prasidėjo mažeikiškių organizuojamas „Baltic voice“ 2015

Festivalį pradėjo „Baltic voice“ 2014 nugalėtoja Alika Milova iš Estijos. Autoriaus nuotraukos

Ketvirtadienį Juodkrantėje prasidėjo tris dienas besitęsiantis III Tarptautinis jaunųjų vokalistų festivalis-konkursas „Baltic voice“ 2015, kuriame dėl Didžiojo prizo rungiasi apie šimtą solistų bei šešios grupės.
Į šią muzikos šventę susirinko atlikėjai iš penkiolikos šalių.

Vertins dešimt narių

Konkursą organizuoja Mažeikių savivaldybės kultūros centras, visuomeninė organizacija „Lietučiukės“ bei Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras.
Šiemet į festivalį-konkursą susirinko jaunieji dainininkai iš  Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Gruzijos, JAV, Latvijos, Lietuvos, Maltos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos.
Dešimties asmenų komisijai vadovauja Pasaulio ir Europos folkloro asociacijų narys, Kaukazo tarptautinių konkursų asociacijos prezidentas iš Armėnijos Armanas Guhasianas.
Festivalio Didįjį prizą, kurį įsteigė „Swedbank“, laimėjęs solistas ar grupė bus paskatinti 500 eurų.

Festivalis populiarėja

Daug dainininkų ir keletas grupių konkurse dalyvauja ir iš Mažeikių. Net dvylika solisčių: Airingą Kneitaitę, Korneliją Lenzbergaitę, Giedrę Batakytę, Mintarę Butkutę, Austėją Petrauskaitę, Ugnę Kairytę, Justiną Goštautaitę, Emiliją Mikutaitę, Deimantę Čiapaitę, Justę Žilinskaitę, Atiliją Daukantaitę, Rūtą Žulpaitę bei dvi grupes – „RagDolls“ ir „Lietutį“ konkursui ruošė Algirdas Grinkevičius, du solistus – vienuolikmečius Rugilę Kairytę bei Žygimantą Bartašių – studijos „Sekmadienis“ vadovas Antanas Dargis.
Festivalio koordinatoriaus A. Grinkevičiaus žodžiais, kasmet šis muzikos forumas tampa vis populiaresnis.
„Čia renkasi gana gerai pasiruošę dalyviai, kai kurie savo karjeroje yra jau nemažai pasiekę. Šiemet įvedėme naujovę – solistai varžosi ir džiazo kategorijoje“, – teigė A. Grinkevičius.

Linkėjo būti geriausiais

Festivalio atidarymo metu jo dalyvius pasveikino ir kiekvienam tapti geriausiu linkėjo šio renginio globėjas Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.
„Treji metai konkursui nėra daug, bet smagu, kad jis tampa tradiciniu“,– kalbėjo Savivaldybės vadovas.
Tarp festivalio dalyvių – daugelio Ukrainos televizijos konkursų laureatė Veronika Doroš bei šios šalies „X faktorius 5“ superfinalininkas Kirilas Kaplunovskis.
„Kiekviena naujovė, kiekvienas konkursas man – tai atradimai, naujos patirtys, kiekvienas toks renginys atlikėjui yra svarbus“, – „Santarvei“ sakė pirmą kartą Lietuvoje viešintis K. Kaplunovskis iš Kijevo.

Atliks po dvi dainas

Festivalio koncertinę programą pradėjo šiemet svečio teisėmis dalyvaujanti pernykščio konkurso  Grand Prix laimėtoja Alika Milova iš Narvos (Estija).
Konkursantai varžosi trijose kategorijose: džiazo, solistų ir grupių, yra suskirstyti į devynias amžiaus kategorijas – nuo 7 iki 30 metų.
Pirmąją ir antrąją konkurso dienas atlikėjai turi padainuoti po vieną parengtą kūrinį.
Šeštadienį per baigiamąjį koncertą konkurso laimėtojui bus įteiktas Didysis prizas.

Vertinimo komisijai vadovauja Armanas Guhasianas iš Armėnijos (centre). Autoriaus nuotraukos

11 Atsakymų į “Juodkrantėje prasidėjo mažeikiškių organizuojamas „Baltic voice“ 2015”

 1. Laimute parašė:

  Mes dalyvavome konkurse pirma karta,gryzome suzaveti zmoniu pastangomis ,kurie duoda galimybe vaikams parodyti savo gabumus,patirti scenos jauduli,sekme ir nusivilima,susirasti draugu,pasidziaugti nuostabia Juodkrantes gamta.Norime nuosirdziai padekoti renginio organizatoriams, sponsoriams,komisijos nariams,dalyviams ir ju teveliams uz puikiai praleista laika kartu,grazu rengini.Renginio organizatoriams norime palinketi didziules sekmes,jegu ir stiprybes ju nelengvame darbe.ACIU JUMS!!!

 2. Jonis parašė:

  O komandiruotpinigiai tiems rengejams kurie triusia Mazeikiu kulturos centre irgi is remeju ?

 3. petras parašė:

  Klausimeslis: Kokie cia Baltijos balsai, kai dalyvauja didzioji dauguma rusiskai kalbancios salys? kodel pranesejai ne lietuviai? Kazkokia plovykla, konkursas pieva.

 4. Slapukas parašė:

  Ponios ir poniai, oi, ponai, Jūsų žiniai, yra tokie žmonės, vadinami REMĖJAIS, kurie ir padėjo įgyvendinti šį renginį – Swedbank, Neringos savivaldybė, Juodkrantės L. Rėzos KC, Poilsio namai Ąžuolynas, Europa City Aurora viešbutis ir daugybė kitų.. Taipogi, šis konkursas gavo finansavimą, laimėjęs projektą internete, už kurį balsavo daugelis mažeikiečių. Taigi, kokie Mažeikių pinigai buvo išleisti, žinovai, rašėte? :)

  Ir apie organizavimą ne Mažeikiuose: tamstos, pasiūlykite kur būtų galima rengti šį konkursą mūsų mieste? Pavenčių paplūdymyje? Kultūros centro mažojoje salėje? Muzikos mokyklos salėje? Juodkrantės estradoje yra puikiausios sąlygos šiam konkursui įvykti. Apie dalyvių apgyvendinimą net nekalbu

 5. Zinau parašė:

  Mažeikų Pinigėliai ne vienas nebuvo skirtas šiam konkursui, jeigu ką :) Ir nesinervokit…

 6. Jonis parašė:

  Man kast nereikia ,o Tamsta gal nori man baliu pakelt ?Taip 50 zmoniu? As ir Tamsta pakviesciau …….cia kazkas panasiai gal geriau toks konkursas Mazeikiuose butu jeigu jau Mazeikiu pinigai tam leidziama ,dalis ir griztu nes dalyviai gyventu Mazeikiuose ,maitintusi ir t.t.

 7. prasideda vel parašė:

  cia tie gienos kad tik paloti ir ikasti is pasalu, noreciau tokius snarglius ar snargles pamatyt.

 8. Priekaištai ne tiems žmonėms parašė:

  Čia lyg ir kultūros centro darbuotojo Augusto Petkaus (atsiprašau, jei klystu) renginys, tai jis ir galėtų pasiaiškinti už kieno čia pinigus organizuojama, kodėl ne Mažeikiuose ir t.t. ir pan.

 9. Jonis parašė:

  Nu man irgi nesuvokiama kai uz Mazeikiu pinigus organizuojamas renginys Juodkrantej .Gal organizatoriams uz valdiskus pinigelius papoilsiauti norisi prie juros?O Juodkrante ka Mazeikiuose suorganizuos ?O palaikyt reikia vertus o ne kaimynus ar kiemo draugus nes kartais jie hmmm ne kokie dainininkai.

 10. nijole to nesupratau parašė:

  rimtai tamsuoliu reikia būti, prie ko cia diedes ir diedenos,jug festivalis ne pirmi metai vyksta. Šaunuoliai mazeikieciai, saunuoliai, palaikykim savus, jie bus įvertinti

 11. NESUPRATAU... parašė:

  Juodkrantėje? Ar Mažeikiuose jau nebėra renginiams vietos ir laiko? Aš tikiu kad sėdi savivaldybėje kažkoks dėdė ar teta ir gal ne viena kuri atsakinga už kultūrinį gyvastį Mažeikiuose, ir jeigu tai yra tai sakau tau eik tu haxyu bliactva neraliuota.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*