Kam skirtumėte daugiau biudžeto lėšų?

Iki vasario pabaigos Savivaldybės taryba turi patvirtinti šių metų rajono biudžetą.
Valdžiai tai nemažas iššūkis: mažėjant dotacijoms, gyventojų pajamų mokesčio daliai, sumažinus nekilnojamojo turto mokestį ir kt., rajono biudžetą subalansuoti vis sunkiau.
„Santarvė“ teiravosi mažeikiškių, kurioms sritims jie skirtų daugiau biudžeto pinigų ir kaip mėgintų taupyti.

Primantė TIDIKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Primantė TIDIKIENĖ,
mokytoja:

– Šiandien tik ir tegirdime apie taupymą. O ką čia daugiau paprastas žmogus gali pakeisti? Vis tik sakyčiau, kad dar per daug „karpomas“ yra švietimo biudžetas. Pati dirbu ir žinau, koks yra sunkus darbas su vaikais. Juolab kad mes privalome užimti juos ištisą dieną.
Turiu nusiskundimų dėl gatvių apšvietimo. Manau, kad apšvietimas labai svarbu, nes anksti temstant vaikščioti tenka ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Tai ne tik kad nepatogu, bet iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, kaip tamsa masina nusikaltėlius.

 

 

Renata DAUKŠIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Renata DAUKŠIENĖ,
auklėtoja:

– Pasirodyčiau neobjektyvi, jeigu sakyčiau, kad daugiau finansų reikia švietimui.
Galiu pasakyti, kad nors dabar ir gerai tvarkomasi centrinėse gatvėse – lieka pamiršti mūsų kiemai. Nesakau, kad kažkas privalo sutvarkyti viską už pačius gyventojus, bet reikėtų ieškoti priemonių, kaip padėti tuo klausimu namų bendrijoms ar organizacijoms.
Taip pat pritariu, kad besikuriančioms kaimų bendruomenėms trūksta finansinio palaikymo.
Esu girdėjusi, kad pakankamai nemažai pinigų skiriama miesto apželdinimui, papuošimui vasarą. Manyčiau, kad jeigu jau taupome, tai reikėtų pamąstyti, kur galėtume efektyviau panaudoti tam skirtus pinigėlius.
Savo viltis dedu į rajono merą. Norėtųsi, kad priimant galutinius sprendimus, jis būtų toks ryžtingas kaip mūsų prezidentė.

Juozas GRIGALIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Juozas GRIGALIS,
sveikatingumo specialistas:

– Manyčiau, kad visoje šalyje, o kartu ir rajone, pirmiausia reikėtų stiprinti teisėtvarką. Taip pat sakyčiau, kad ir mūsų medicina dar atsilikusi: reikėtų nepamiršti jos.
Mano nuomone, taip pat turėtume neskriausti švietimo: kažkiek reikėtų ir mokykloms padėti. Visiškai „nenurašykime“ kultūros, nes mažeikiškiams reikia dvasinio peno.
Siūlyčiau mažiau finansuoti sporto sritį. Mano nuomone, mes per daug koncentruojamės žaidimų propagavimui.

 

 

Antanas VESELIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antanas VESELIS,
turintis negalią:

– Siūlyčiau skirti sveikatos sričiai tiek, kad žmogui nereikėtų kreiptis į privačiai dirbančius specialistus: ne visi mes turime iš ko pas juos vaikščioti. Ypač daug spragų yra padaryta mūsų odontologijos srityje…
Taip pat reikėtų nepamiršti ir švietimo: mokytojai šiandien dirba itin sunkioje psichologinėje aplinkoje, o kaimų mokyklos išvis baigia išnykti.

 

 

Alina PEŠTENIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Alina PEŠTENIENĖ,
laikinai nedirbanti:

– Sakyčiau, kad dabar mieste tvarkomasi labai gerai, tik pamirštamas jo apšvietimas. Gyvenu Tirkšlių mikrorajone ir galiu pasakyti, kad ten su gatvių apšvietimu – ypač prastai. Manau, kad daugiau pinigų reikėtų skirti kaimo kelių tvarkymui.
Nesu kompetentinga kalbėti biudžeto taupymo klausimu, bet noriu pasakyti, kad valdžia per daug finansų skiria miesto želdiniams, gėlėms ir stovams. Gal tuos pinigėlius būtų galima panaudoti gatvių apšvietimui?

 

 

Algis JURGELIONIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Algis JURGELIONIS,
AB „ORLEN Lietuva“ darbuotojas:

– Daugiausiai pinigų skirčiau medicinos sričiai, kad būtų kuo mažiau privačių įstaigų. Sveikintina, jeigu savivalda prisideda, leisdama įstaigoms nuomotis neatlygintinai, tačiau vardan mūsų žmonių galima dar kažką sugalvoti…
Manau, kad šiuo sunkmečiu reikėtų kažkiek paremti mūsų rajono policiją. Taip pat daugiau pinigų skirti gatvių apšvietimui.
Pastebėjau, kad labai apleistas mūsų kultūrinis gyvenimas: jeigu mieste kas nors ir vyksta, tai kaimuose  kultūros namai merdi. Suprantama, kad nešildomose ar apleistose patalpose net nesinori dirbti…

4 Atsakymai į “Kam skirtumėte daugiau biudžeto lėšų?”

 1. to aurimui parašė:

  Juokdarys. Žmogaus liga , invalidumas yra statusas? Tai aš tada dramblys

 2. Aurimas parašė:

  O as manau,kad taip tik norima pabrezti zmogaus statusa, mano nuomone tai suteikia objektyvumo..

 3. Mažeikietė parašė:

  Pritariu nuomonei , kodėl mūsų žurnalistai , sureikšmina tai , kas visai neturėtų net į akis kristi sutikus žmogų kitokį negu pats esi , kodėl įvardijama ,,su negalia “ , koks skirtumas , dirbanti ar nedirbanti .. ar čia neprasilenkiama su etika , kodėl visas miestas turi žinoti , o gal tik žurnalistui pasirodė , kad jis su negalia ,o jis pats savęas visai tokiu nelaiko .Išmokime žmogų vertinti už jo vidų ir padarytus darbus ,o ne už išorę…

 4. nuomonė parašė:

  Nesuprantu laikraščio , skelbiančio turi ar ne žmogus negalią…Juk svarbi turėtų būti jo nuomonė, o ne sveikatos būklė ar darbovietė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto