Kas keičiasi už Atlanto?

Pastaraisiais metais Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų valstybių santykiai buvo pakankamai intensyvūs. Neprognozuojamas ir kaprizingas buvusio JAV prezidento D. Trump‘o charakteris ir beatodairiški veiksmai kurstė įtampą ir nerimą visame pasaulyje, o paskutinieji įvykiai – Kapitolijaus užgrobimas – buvo lyg kadencijos „vyšnaitė ant torto“ – tokia pat neprognozuota, kaip ir kone visas prezidentavimo laikotarpis.
Kad ir kaip būtų, po aršios kovos respublikonų lyderis galiausiai buvo priverstas pasitraukti į šešėlį, o naujasis JAV vadovas J. Biden‘as jau oficialiai pripažintas ir inauguruotas kaip 46-asis JAV prezidentas. Ne veltui manoma ir tikimasi, kad šis demokratų atstovas turės kitokį požiūrį ne tik į JAV, bet ir į kitas pasaulio šalis, nuoširdžiai bendradarbiaus su jomis.
Jau pirmieji J. Biden‘o veiksmai parodė virsmą, kadangi vienas iš jo pasirašytų prioritetinių įsakų buvo dėl kaukių dėvėjimo, kuomet D. Trump‘o komanda niekada nebuvo nurodžiusi to kaip būtinybės. Pandemija – tik viena iš daugelio svarbių problemų ir iššūkių, kurios pasitiko naująjį JAV lyderį, vos pradėjusį kadenciją. Taigi džiaugtis didžiu laimėjimu nėra kada, nes jo komandą spaudžia pandemijos padariniai ir visuotinė vakcinacija, ekonominės krizės pavojus ir jos suvaldymas, kova su rasizmu, socialinės nelygybės mažinimas ir visi kiti ypač svarbūs JAV vidaus bei užsienio politikos iššūkiai.
Kartais įsivaizduojama, kad įdomiau gyventi tuomet, kai nežinai, ką tau atneš rytojus, tačiau po D. Trump‘o prezidentavimo metų visas pasaulis tik ir laukė JAV prognozuojamumo, o būtent tai ir yra įvardijama kaip vienas didžiausių J. Biden‘o pliusų. Savo inauguracijos kalboje jis ne kartą pabrėžė vienybės svarbą ir tai, kad kovos ir stengsis už gerovę tų, kurie už jį balsavo, ir už tų, kurie už jį nebalsavo.
Žinoma, lieka atviri klausimai – ar tikrai naujasis JAV prezidentas pateisins mūsų lūkesčius ir kiek iššūkių Jam pavyks įveikti?
Argumentuotai atsakyti į tai galėsime tik pasibaigus J. Biden‘o kadencijai, o dabar telieka džiaugtis, kad pradžia yra daug žadanti, ir tikėtis, kad JAV prezidento veiksmai atitiks prieš tai išsakytus žodžius ir duotus pažadus.
Karolina Kotryna PETRAUSKAITĖ

2 Atsakymai į “Kas keičiasi už Atlanto?”

  1. bevardo parašė:

    Galiu pasakyti kad Bideno politika tik pablogins amerikieciu gyvenima. Jo kova su rasizmu kelia juoka. nes rasizmas dabar cia pries baltus. Juodi nori privilegiju o ne lygybes. „zalia“ politika patrigubins benzino kaina. Mokesciai imonems kils. Darbu mazes. Galit laukti vieno – sekancius rinkimus respublikonai laimes labai lengvai. Ir vel melziama karve vardu Amerika visam islaikytiniu tuntui spyga parodys. Trump nebuvo tinkamas zmogus pridentuo pareigoms. Bet demokratu (tiksiau butu juos vadinti socialistais) valdzia pasmerkta.

  2. Laura parašė:

    Kas čia per politologė pasisakė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto