
Praėjusią savaitę mažeikiškių lūpose nuskambėjo teiginys: „Nuo vasario Mažeikiuose nebebus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Mažeikių padalinio“, o šalia jo – ir būgštavimai, ar nepablogės šios institucijos specialistų teikiamų paslaugų kokybė.
Vyksta struktūros pertvarka
Klausimus apie tai, kas vyksta Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT), apie jos skyriaus Mažeikiuose veiklą ir ateities planus „Santarvė“ išsiuntė tarnybos atstovei spaudai.
Dar praėjusių metų vasarą Teisės aktų registre buvo paskelbtas tarnybos administracijos struktūros projektas, tad šiuo metu yra vykdomi struktūriniai pakeitimai, susiję su teritorinių padalinių funkcijų atskyrimu. Siekiama atskirti tokias VMVT funkcijas kaip licencijų išdavimas, rizikos vertinimas, kontrolės planavimas, kontrolės vykdymas bei sankcijų skyrimas.
Nauja VMVT struktūra įsigalios vasario 15 d., kai iki šiol veikę 10 tarnybos teritorinių departamentų bus sujungti į 6 stambesnius teritorinius padalinius: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos (apims Klaipėdos ir Tauragės savivaldybes), Panevėžio (apims Panevėžio ir Utenos savivaldybes), Šiaulių (apims Šiaulių ir Telšių savivaldybes), Alytaus (apims Alytaus ir Marijampolės savivaldybes).
„Teritoriniai padaliniai stambinami siekiant suvienodinti krūvius, priartinti prie kitų priežiūros institucijų teritorinio skirstymo. Paslaugų prieinamumui padalinių sujungimas įtakos neturės, darbuotojų darbo vietos nesikeis“, – tikino tarnybos atstovė spaudai Aistė Prielgauskaitė.
Mažeikių skyrius persikėlė į miesto centrą
Tarnybos atstovė paaiškino, kad VMVT Telšių departamento Mažeikių skyrius ir toliau vykdys jam pavestas funkcijas. Tik nuo šiol naujose, šiuolaikiškose, modernesnėse patalpose, esančiose klientams patogesnėje vietoje, – Vasario 16-osios g. 4.
Pagal naują struktūrą, kiekviename tarnybos teritoriniame padalinyje numatoma įsteigti 2 pavaldumu atskirtus skyrius, iš kurių vienas bus atsakingas už licencijų išdavimą, sertifikavimą, o kitas – už kontrolę.
Pasak A. Prielgauskaitės, įgyvendinant struktūrinius pokyčius nėra numatoma mažinti darbuotojų skaičiaus ar keisti jų fizinių darbo vietų.
Tarnybos atstovės „Santarvė“ klausė, ar yra tarnybos specialistų mažeikiškių, kurie nesutinka, nenori atlikti kitų funkcijų, nei atliko iki keičiantis organizacijos struktūrai, ir dėl to neteks darbo tarnyboje, kiek specialistų ar kito personalo liko ar liks be darbo po Mažeikių skyriaus pertvarkos.
„Šiuo metu yra rengiami nauji darbuotojų pareigybių aprašymai, teikiami pasiūlymai visiems VMVT darbuotojams, kurių funkcijos keičiasi. Kol kas minimam skyriui pasiūlymai dar nėra įteikti, todėl informacijos apie darbuotojus, nesutikusius su naujais pasiūlymais, neturime“, – toks buvo VMVT atstovės spaudai atsakymas.
Siekis – dirbti greičiau ir kokybiškiau
Šiuo metu, iki kol įsigalios nauja VMVT struktūra, yra peržiūrimi tarnyboje vykstantys procesai ir ieškoma, kaip juos būtų galima paprastinti.
Ieškoma galimybių investuoti į skaitmenines technologijas ir infrastruktūrą, siekiant padidinti kontrolės veiksmingumą, efektyvumą bei pagerinti paslaugų prieinamumą ir jų kokybę. Vienas iš tarnybos tikslų, kurio tikimasi pasiekti greičiausiai, – sukurti subjektų rizikos vertinimo modelį (su orientacija tik į rizikingiausias veiklas bei subjektus).
Siekiama remtis panašaus profilio kitų priežiūros institucijų, pavyzdžiui, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Aplinkos apsaugos departamento, sukurtomis sistemomis bei rizikos vertinimu. Tikimasi rezultato: VMVT paslaugų gavėjams, klientams – mažiau patikrinimų, greičiau ir lengviau gaunamų kokybiškesnių paslaugų, o sutrumpinus procesus – ir mažesnio darbo krūvio tarnybos darbuotojams.