L. Mažylio ir moksleivių diskusijoje – Lietuvos istorija, ES perspektyvos

Autorės nuotr.

Pirmadienį Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje įvyko Europos Parlamento nario, istoriko profesoriaus Liudo Mažylio ir moksleivių susitikimas, kurį inicijavo Merkelio Račkausko gimnazijos MEPA jaunasis ambasadorius Rokas Slančiauskas su komanda.

Susitikimą su profesoriumi, prieš septynerius metus Vokietijos diplomatiniame archyve suradusiu nutarimo dėl 1918 m. Vasario 16 d. Nepriklausomybės paskelbimo originalą, inicijavo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) jaunasis ambasadorius R. Slančiauskas ir komanda.

Autorės nuotr.

Svečias į susitikimą atėjusiems Merkelio Račkausko ir Gabijos gimnazijų bei Kalnėnų progimnazijos mokiniams papasakojo apie Europos Sąjungą, jos plėtros galimybes. Diskutuota apie veto teisę, galiojančią sprendžiant ES užsienio politikos ir saugumo klausimus, ir šios teisės panaikinimo galimybes.

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai Mažeikiuose apsilankęs L. Mažylis mielai atsakė į moksleivių ir juos lydėjusių mokytojų klausimus, išsamiau papasakojo apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalo atradimo aplinkybes.

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto