Laižuvos ir Reivyčių seniūnai keičiasi darbo vietomis

Stanislovas Putelis ir Algimantas Auškalnis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo trečiadienio buvęs Laižuvos seniūnas Stanislovas Putelis ims vadovauti Reivyčių seniūnijai, o pastarosios seniūnas Algimantas Auškalnis taps Laižuvos seniūnu.
Darbo vietomis susikeis ir seniūnų pavaduotojai.

Gauti keturi prašymai

S. Putelis Laižuvos seniūnijai vadovauja nuo 2003 metų gruodžio mėnesio. A. Auškalnis Reivyčių seniūnu tapo 2007 metų pradžioje.
Savivaldybės Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Aleksandra Lukošaitienė „Santarvei“ paaiškino, kad Valstybės tarnybos įstatymas nedraudžia sukeisti vienodas, tos pačios kategorijos pareigybes, jei yra darbuotojų prašymai.
Prašymus susikeisti darbo vietomis parašė ne tik S. Putelis ir A. Auškalnis, bet ir jų pavaduotojų pareigas einančios Regina Gramienė bei Angelė Klemenienė.
Purvėnuose gyvenanti R. Gramienė Laižuvos seniūno pareigas ėjo beveik šešerius metus. Buvusi Laižuvos seniūnijos socialinė darbuotoja A. Klemenienė dalyvavo praėjusių metų gruodį vykusiame konkurse Reivyčių seniūno pavaduotojo pareigoms užimti ir jį laimėjo.

Parodė iniciatyvą

S. Putelis „Santarvei“ prisipažino parodęs iniciatyvą ir pats kreipęsis į Savivaldybės administracijos vadovus dėl pareigų sukeitimo.
„Aš manau, kad gana protingas žingsnis. Mokslo žmonės sako, kad reikalinga rotacija. Dirbant ilgai vienoje vietoje atbunkama“, – pagrindinį argumentą dėstė seniūnas.
Anot jo, ir Vyriausybėje kalbama apie tokios rotacijos privalumus.

Ilgai svarstė

A. Auškalnis taip pat teigiamai vertino rotaciją. Tačiau prisipažino, kad sunkiai priėmęs sprendimą – prašymą pervesti į Laižuvos seniūniją parašęs paskutinis.
„Ne, jokio spaudimo nebuvo. Tik gaila buvo to įdirbio, žmonių“, – teigė pašnekovas.
Jis neneigė, kad apsispręsti padėjo tai, jog jis gyvena Laižuvos seniūnijoje, vos trys kilometrai nuo seniūnijos centro.
„Be abejo, taip patogiau, liks daugiau laiko. Ir išlaidų mažiau“, – privalumus vardijo pašnekovas (pastaraisiais metais seniūnai patys moka už kurą).
Tokie pokyčiai buvo derinti su vietos bendruomenėmis, gautas jų sutikimas.
Savivaldybės mero Antano Tenio nuomone, geriau, kai seniūnijai vadovauja vietoje gyvenantis žmogus.

Dalyvavo konkurse

Laižuvos seniūnijoje, Auksūdyje, gyvenantis A. Auškalnis 2003 metais buvo tarp pretendentų konkurse į Laižuvos seniūno kėdę. Jis turėjo tuometinio ūkininko ir Tarybos nario A. Tenio (dabartinio mero) rekomendaciją.
Į testo klausimus ne tik A. Auškalnis, bet ir dar vienas pretendentas atsakė geriau už S. Putelį, tačiau po pokalbio visi komisijos nariai S. Puteliui vieninteliam skyrė po 9 balus.

Seniūnai keistis nesutiko

„Santarvė“ ne kartą rašė apie tarnybinio transporto naudojimo subtilybes.
Laižuvos pašonėje gyvenantis A. Auškalnis tarnybine mašina ne vienerius metus kasdien riedėdavo į Reivyčius, o mažeikiškis S. Putelis – į Laižuvą. Ar ne per didelė prabanga skurdžiam rajono biudžetui sunkmečiu? – esame klausę Savivaldybės administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus.
B. Kryžius sutiko, kad atvirkščias variantas būtų pigesnis. Jis patikino, kad apie galimybę susikeisti pareigomis su seniūnais buvo kalbėta. Tačiau nei seniūnai, nei bendruomenių atstovai tuomet permainų nenorėjo.
„Tada buvo kitas laikas, kita situacija“, – į diskusijas nesileido S. Putelis.

9 Atsakymai į “Laižuvos ir Reivyčių seniūnai keičiasi darbo vietomis”

 1. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Kaip bežiūri taip ,bet kasdien vienas iš populiariausių straipsnių vis dar yra ,, Mažeikiuose jau statoma Kalėdų eglė (0)‘‘ Kažin tą Kalėdų eglę ,kas nors ir kada nors pastatys ar nepastatys?

 2. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Manau ,kad seniūnai turėtų būti renkami žmonių ,o ne partijų ,,sustatyti‘‘ žmonės. Dabar beveik visi seniūnai yra priklausomi nuo socialdemokratų partijos. Matyt paskui , seniūnai atsidėkodami už šiltą seniūno vietelę, nori to ar nenori, per bet kokius rinkimus jiems yra būtina sąlyga balsuoti už savo partiją ir jos lyderius, nes kitaip gali ir bijo prarasti šiltą darbo vietelę.

 3. to smilgai parašė:

  Labai klystate. Tenys nėra bendruomenės pirmininkas, ir į seimą nesiruošia. Aišku, kad rotacija tik mitas. Kol Putelis į Laižuvą važinėjo biudžeto lėšomis, galvos nesuko. O kai savo kurą ėmė piltis, „ėmėsi iniciatyvos“.

 4. Smilga parašė:

  Apie kokią čia rotaciją pudrina smegenis?Man tai panašiau, kad ponas meras rinkimams į seimą ruošiasi.Sava seniūnija, savos partijos seniūnas, o ir pats meras vis dar ko gero Auksodės bendruomenės pirmininkas, o ten pat ir martelė.Kaip sakoma visi vienam delne.Gal klystų?

 5. aha parašė:

  Ir kuom keisti vadovus? Visi, kas kažkiek sugeba, ir vadovauja bei rotuojami. Negi visokie juziai, daivos ir joniai vadovaus. Jei turėtų pakankamai smegenų galvoj, žinių ir gabumų, seniai vadovautų savivaldybės padaliniui. Be to privačiam sektoriui geram vadovui kur kas geriau moka nei savivaldos įstaigose ar įmonėse, todėl niekas per daug į savivaldą ir nesiveržia. Turėjom savivaldybėje protingų žmonių (Macevičius, Naujokas ir kt.), bet laiku suprato, savo gabumus panaudoti kitur.

 6. auksinis kardas parašė:

  Senai reikia tos rotacijos ,o tai kaip bepaziuri vis tos pacios pavardes miesta valdo..viens kita pazysta kaip nuluptus,zino kas kava geria ,o kas arbata.

 7. MANAU parašė:

  kad reikėtų visų savivaldybės įmonių vadovų rotacijos. Perdaug jau įsiviešpatavo tie vadukai.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  visai nesazininga reik skelbti konkursa ilgai uzsisedejo ir nieko nenuveike bet jei kryziui itinka -tai kitas reikalas dabar kaip lenina visiem laikam seniunus laiko

 9. piktas parašė:

  Taip nesąžininga žmonių atžvilgiu. O ko Klemenienė dalyvavo konkurse? Nejaugi ketino iš Laižuvos važinėti į Reivyčius. Matyt, žinojo, kad laimės ir galės susikeisti:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto