Lietuvoje įvesta nepaprastoji padėtis

Seimas Lietuvoje paskelbė nepaprastąją padėtį. Nuotr. iš LR Seimo facebook tinklalapio

Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, ketvirtadienį prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvoje įvedė nepaprastąją padėtį, o Seimas šį sprendimą patvirtino.

Nėra ribojimų gyventojams

Ketvirtadienio vakarą vykusios neeilinės parlamento sesijos metu Seimas vienbalsiai patvirtino šalies vadovo sprendimą paskelbti Lietuvoje nepaprastąją padėtį.
Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad nepaprastosios padėties metu nenumatyti kažkokie ribojimai gyventojams. Šis teisinis režimas, anot jos, reikalingas tam, kad būtų galima efektyviau užtikrinti visuomenės saugumą ir sklandesnį institucijų bendradarbiavimą.

Šalies saugumo tikslais

Nepaprastoji padėtis skelbiama atsižvelgiant į didelio masto Rusijos karinių pajėgų sutelkimą prie Ukrainos sienos ir okupuotoje Ukrainos teritorijoje, taip pat Baltarusijos teritorijoje, įvykdytus karinius veiksmus Ukrainos atžvilgiu, taip pat į tai, kad situacija Rytų Europoje sudaro palankias sąlygas Rusijos ir Baltarusijos valdžios institucijų nurodymu vykdyti hibridines atakas ir bet kokio pobūdžio provokacijas prieš Lietuvą, ypač teritorijoje prie Lietuvos sienų.
Ši situacija kelia grėsmę pirmaeiliams Lietuvos nacionalinio saugumo interesams, susijusiems su patikima valstybės sienos, sudarančios Europos Sąjungos išorinės sienos dalį, kontrole ir apsauga.
Parengta pagal LRS inf.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto