Lietuvos kariuomenės diena minima renginiais

Dėl Seimo priimtų pataisų kitąmet Lietuvos kariuomenės karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, skaičius padidės nuo 4000 iki 4400. Nuotr. iš KAM archyvo

Trečiadienį minimos 104-osios Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinės. Ta proga šalyje vyksta karių ir sąjungininkų šventinės rikiuotės, kiti renginiai.
Mažeikiuose prie Nepriklausomybės paminklo priesaikos žodžius taria šauliai ir jaunieji šauliai.

});

Stiprina gynybinį pajėgumą

Oficiali Lietuvos kariuomenės įsteigimo data –1918 m. lapkričio 23 d., kai buvo įkurta Apsaugos taryba, jos štabo viršininku paskirtas pulkininkas Jurgis Kubilius, Alytuje pradėtas formuoti pirmasis pulkas. Tuo metu kariuomenėje buvo apie 100 karininkų ir karo valdininkų ir apie 50 savanorių kareivių.

Šiandien Lietuvos kariuomenė yra pasiruošusi saugoti bei ginti mūsų valstybę ir jos piliečius. Ji tęsia modernizaciją ir gynybinių pajėgumų stiprinimą – 2020 m. gruodžio mėnesį Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas pasiekė visą operacinį pajėgumą su savaeigėmis...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto