Mados renginyje buvo renkamos lėšos lėlių teatrui

Jėgas geriems darbams suvienijo (iš kairės į dešinę) Dalia Poliakaitė, Birutė Vaičkienė, Diliara Zarifova bei Daiva Meškienė. Daivos GEČIENĖS nuotr.

Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ narės žiemą išlydėjo ir pavasarį pasitiko, kaip ir dera moterims, mados renginiu. O pramogą, gerą nuotaiką, madas klubo narės suderino su viena pagrindinių savo misijų – labdara.

Pakvietė į mados renginį

Mažeikiuose šešerius metus veikiančio Rotary klubo „Liberta“ narės jau antrus metus organizuoja mados renginį. Praėjusiais metais madas demonstravo klubo narių vaikai. Tuomet iš mažeikiškių paaukotų lėšų buvo nupirkta profesionalių piešimo priemonių vienai rajono mokyklai.
„Šiuo metu klubas vienija 28 mažeikiškes moteris. Juk mes, moterys, norime gražiai atrodyti, norime pasipuošti ir patikti pirmiausia pačios sau. Ir grožis mums neabejotinai yra labai svarbu. Pasitarusios nusprendėme pratęsti tradiciją ir surengti madų vakarą „Stiliaus natos“, – sakė klubo prezidentė Diliara Zarifova.

Sutelkė būrį bendruomeniškų žmonių

Buvo ir kitas tikslas – surinkti lėšų Bendruomeniniam pagalbos vaikams centrui. Įstaigos bendruomenė norėtų centre turėti lėlių teatrą.

Renginio metu buvo pristatomos kailinių bei moteriškų drabužių kolekcijos. Daivos GEČIENĖS nuotr.

„Norime dovanoti ugdymui reikalingas priemones, o ne šiaip kokius daiktus ar pinigus. Lėlių teatro idėja – įdomi. Tada susiejome mūsų ir centro tikslus – surengti madų renginį ir turėti teatrą“, – pasakojo pašnekovė.
Renginys sulaukė drabužių kūrėjų, papuošalus bei aksesuarus kuriančių menininkių, vienos iš Mažeikiuose veikiančių rūbų parduotuvių savininkės, grožio salonų kolektyvų palaikymo, pritarimo bei pagalbos.
Modeliais, demonstravusiais drabužius bei papuošalus, tapo pačios „Libertos“ narės ir jų bičiulės.

Sulaukė palaikymo

Renginyje dalyvavusiems žiūrovams organizatorės buvo surengusios loteriją. Joje dalyvauti galėjo žmonės, paaukoję 5 ar daugiau eurų. Dalyviai galėjo laimėti gražių prizų – papuošalų, aprangos aksesuarų. Surinktos lėšos ir bus paskirtos lėlių teatrui sukurti.
Pasak D. Zarifovos, ruošiantis renginiui, jaudulio dėl to, kaip seksis, buvo nemažai.
„Pasirodėme mes kuo puikiausiai. Iš tiesų buvo labai draugiška atmosfera, susirinkusieji labai mus palaikė – šūksniais, plojimais. Ėjome vadinamuoju podiumu ir jautėmės tarsi tikros manekenės“, – emocijomis pasidalijo klubo vadovė.
„Libertos“ narėms pavyko prikalbinti du į renginį atėjusius vyrus, kad jie pabūtų manekenais ir pademonstruotų vyriškus drabužius.

Sumanymas gimė spontaniškai

Bendruomeninio pagalbos vaikams centro direktorė Daiva Meškienė apie užsimezgusį bendradarbiavimą su „Liberta“ sakė, kad viskas susiklostė natūraliai: „Išsirutuliojo pokalbis apie tai, kad norėtume įkurti lėlių teatrą. Tai išgirdusi klubo prezidentė užsiminė apie planuojamą madų renginį. Sakė, kad verta suvienyti jėgas“, – prisiminė centro direktorė.
Centro vadovės teigimu, prašyti kieno nors pagalbos, kad ir ne sau, o vadovaujamai įstaigai, nėra lengva.

Madų demonstravime mažeikiškės pasijuto lyg tikri modeliai. Daivos GEČIENĖS nuotr.

D. Meškienė sako esanti dėkinga žmonėms, suprantantiems, jog, sulaukę pilnametystės, centre augantys vaikai išeis ne kur kitur, o į tą patį miestą, kuriame visi gyvename. Jie taps mūsų bendruomenės nariais, tad ir nuo mūsų pačių priklauso, kokiais žmonėmis vaikai užaugs.

Lėlių teatras kaip terapijos priemonė

Sakoma, kad sukurti sau lėlę reiškia už ją prisiimti atsakomybę – už jos žodžius, elgesį. Repeticijų ir spektaklių metu atgaivindami lėles, aktoriai patiria įvairių emocijų. O žiūrovai gali pastebėti, kaip tos emocijos keičiasi, gali jas įvertinti. Be to, gali sau nepatogias, nepalankias, sudėtingas situacijas paversti į gerus potyrius, kupinus teigiamų emocijų.
„Jeigu kalbėtume apie mano šeimynose gyvenančius vaikus, jų likimai – sudėtingi ir skaudūs. Lėlių teatras mums atrodo svarbus, reikšmingas. Turiu vilties, kad jam padedant galima kažkokius negatyvius potyrius permąstyti, į gyvenimą pažiūrėti kitu kampu. Tikimės, kad lėlių teatras turės terapinį poveikį“, – sakė D. Meškienė.

One Reply to “Mados renginyje buvo renkamos lėšos lėlių teatrui”

  1. ech parašė:

    Lėlių teatras:) po jo dar cirko reiktų:) be pigu reikšti įvairius norus iš suaukotų pinigų:(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto