„Mano namai“ surengė tautinės atributikos parodą

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Iki Vasario 16-osios likus dviem savaitėms, Mažeikių kultūros centre pirmadienį pristatyta klubo „Mano namai“ narių sukurtos tautinės simbolikos paroda.

Paroda – valstybės šimtmečiui

Klubo „Mano namai“ narės kaskart sugalvoja ir įgyvendina įvairių originalių idėjų.
Vasaromis jos rengia tradicine tapusią Žolinės šventę „Kai pakvimpa žolynais ir medum“. Rudenį mažeikiškius nustebino Senamiesčio parke surengta iš gamtos dovanų sukurtų grožybių paroda. Prieš Kalėdas klubo moterys savo dėmesiu, laiku ir geranoriškumu dalijosi, bendraudamos su Mažeikių nakvynės namų lankytojais.
Klubo narės nepamiršo ir artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio. Ta proga organizavo kūrybines dirbtuves ir numezgė šimtą vėliavėlių, o kultūros centre pristatė parodėlę „Puoškimės ir puoškime“.

Vėliavėles išdalys

Klubo „Mano namai“ vadovė Krista Kinčienė sako, jog moterys visada turi įvairių idėjų. Tad ir Vasario16-ąją paminėti nutarė savaip. Jos nusprendė numegzti šimtą trispalvių, po to jas susmaigstyti į vaškinius stovelius ir išdalyti klubo partneriams, draugams, įmonėms, įstaigoms.
„Norime, kad įstaigų atstovai ant savo stalų turėtų rankų darbo šventės simbolį, akcentą. Taip pat norime paraginti žmones nebijoti puoštis ir puošti savo aplinką. Kartais juk būna taip, kad viena ar kita šventė jau čia pat, o paskutinę dieną žmonės susizgrimba, jog neturi vėliavos ar kitų šventinių akcentų“, – mintimis pasidalijo K. Kinčienė.

Kviečia puoštis ir puošti

Pasak pašnekovės, kiek laiko moterys užtruko megzdamos vėliavėles, pasakyti sudėtinga.
„Jas mezgusios klubo narės tai darė labai įvairiai – kas numezgė po kelias, o kas – ir po keliasdešimt vėliavėlių. Vien mūsų tautodailininkė Benigna Tolišienė numezgė jų daugiau nei penkiasdešimt“, – sakė klubo vadovė.
Mažeikių kultūros centre surengtame parodos „Puoškimės ir puoškime“ pristatyme lankytojai galėjo pamatyti, kokiais tautiniais akcentais galima pasipuošti per valstybines šventes.
O tam, kad ir pats, ir tavo aplinka atrodytų šventiškai, pasak parodos autorių, reikia nedaug. Svarbiausia – kūrybiškumo, medžiagų ir noro bei kantrybės, gaminant vienokias ar kitokias dekoracijas ar šventinius akcentus.

One Reply to “„Mano namai“ surengė tautinės atributikos parodą”

  1. Trispalve parašė:

    Mes net patiekalus siemet gaminame trispalvius. Pries vasario 16 kai pradejome, negalime nustoti. Vaikai vis dziaugiasi pamate ir saukia Lietuva. Drabuziuose vis dar isegti <a href="https://www.citysouvenirs.lt/metaliniai-zenkliukai&quot; alt="metaliniai zenkliukai"metaliniai zenkliukai su tautiniais motyvais. Turbut tik svesdami simtmeti supratome, jog reikia didziuotis, jog esame lietuviai, ta ir darome

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto