Mažeikiškiai aplankė Šakių rajono garsenybes

Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

[nggallery id=226 template=caption]Mažeikių rajono nevyriausybinių organizacijų asociacija organizavo ekskursiją į Šakių rajone esančius Sudargą ir Gelgaudiškį.

Žavėjosi piliakalnių kompleksu

Ekskursija surengta vykdant Savivaldybės remiamą projektą „NVO kompetencijos didinimas – kelias į demokratinę ir pilietinę visuomenę“. Kelionės metu trylikos organizacijų atstovai ir jaunimo savanoriai turėjo galimybę prisistatyti vienas kitam ir plačiau papasakoti apie savo organizacijas bei pakviesti į numatomus renginius.
Visus sužavėjo ant Nemuno kranto, prie sienos su Kaliningrado sritimi, Sudarge stūksantis penkių piliakalnių kompleksas, menantis čia vykusias kovas su kryžiuočiais. Šis kultūrinis paminklas laikomas svarbiausiu po Kernavės piliakalnių istorine, archeologine ir kultūrine prasme.

Parsivežė gerų idėjų

Nevyriausybinių organizacijų asociacijos pirmininkas Eduardas Vaičiulis pasakojo, kad Gelgaudiškyje mažeikiškiai jau buvo lankęsis prieš penkerius metus. Po renovacijos atgimęs Gelgaudiškio dvaras buvo visiškai kitoks: jis kėlė geras emocijas ir susižavėjimą rezultatu, kurį gali pasiekti užsispyrusios bendruomenės iniciatyvos.
Trečiame pagal dydį Lietuvos parke ekskursantų laukė teatralizuota ekskursija-seminaras, kurios metu buvo pristatytos vietos iniciatyvos, kulinarinis paveldas ir tradicijos. Renovuotų kultūros namų salėje vyko diskusija su vietos bendruomenės pirmininku ir projektų vadove.
„Kiekviena išvyka, kiekvienas bendravimas ir bendradarbiavimas yra naudingas, ypač jei jis duoda naudos ir gerų idėjų, kurias visada galima pritaikyti ir savo bendruomenės poreikiams“, – teigė E. Vaičiulis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto