Mažeikiškiai – rašinių konkurso „Mes esame NATO“ dalyviai

Mažeikiškiai Merkelio Račkausko gimnazijos trečios klasės mokiniai Eva Kesminaitė ir Ugnius Pocevičius rašinius apie NATO pasiryžo rašyti anglų kalba.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos jau ne vienus metus rengia moksleivių rašinių ir esė konkursą „Mes esame NATO“.
Šiemet ir Mažeikių rajonas turėjo savo atstovus šiame konkurse – Merkelio Račkausko gimnazijos trečiokus Evą Kesminaitę ir Ugnių Pocevičių.

Rinkosi iš devynių temų

Konkursas „Mes esame NATO“ yra trikalbis. Jame dalyvauti pasiryžę moksleiviai kviečiami rašinius rašyti viena iš trijų pasirinktų kalbų – lietuvių, lenkų arba anglų.

Konkurso dalyviai – Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 8–12 klasių mokiniai, galėjo pasirinkti vieną iš temų: „NATO 2030 programa: stiprų aljansą padarant dar stipresniu“; „NATO saugo Europą šiame neužtikrintame pasaulyje daugiau kaip 70 metų“; „NATO: atgrasymas ir gynyba“; „Kolektyvinė gynyba – 5-asis NATO sutarties straipsnis“; „Partnerystė: stabilumo užtikrinimas bendradarbiaujant“; „Kas yra NATO?“; „NATO saugumo iššūkiai ir pajėgumai“; „NATO praeityje, šiandien ir ateityje“ „Mano laiškas NATO generaliniam sekretoriui“.

Gimnazistus konsultavo anglų kalbos mokytoja Rita Meškienė (centre).

Norint parašyti samprotaujamąjį rašinį arba esė tokiomis temomis, moksleiviai turi būti susipažinę su Aljanso veikla ir jos svarba mūsų šalies saugumui, o be to, pademonstruoti savo kūrybiškumą, žinias bei gebėjimus.

Mažeikiškiai rašė anglų kalba

Konkurso organizatoriai šiemet sulaukė 27 rašinių trimis kalbomis iš Vilniaus miesto bei Vilniaus rajono, Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Biržų, Anykščių, Mažeikių, Plungės, Jurbarko rajono mokyklų.
Konkurse dalyvavę mažeikiškiai moksleiviai E. Kesminaitė ir U. Pocevičius pasirinko temas „Kolektyvinė gynyba – 5-asis NATO sutarties straipsnis“ ir „Kas yra NATO?“

Gimnazistai rašinius rašė anglų kalba. Juos konsultavo anglų kalbos mokytoja Rita Meškienė.
Praėjusį penktadienį Vilniuje vykusio konkurso baigiamojo renginio metu dalyviams ir jiems pagelbėjusiems mokytojams įteikti padėkos raštai bei renginio rėmėjų įsteigti prizai.
Loreta BUTKUTĖ
Nuotr. iš Merkelio Račkausko gimnazijos archyvo

4 Atsakymai į “Mažeikiškiai – rašinių konkurso „Mes esame NATO“ dalyviai”

 1. To Jolanta parašė:

  Jūs šituose komentaruose jau laižote putinui, apie kokią nepriklausomybę dar kalbat.

 2. Jolanta parašė:

  BUVOME SOVIETU BLOKO NARIAIS, DABAR NATO. O KADA BUSIME NEPRIKLAUSOMA ISDIDZIA TAUTA KAIP LIUKSEMBURGAS AR SVEICARIJA? AR VISADA BUSIME KIENO NORS SUBINLAIZIAIS?

 3. Jolanta parašė:

  DAR NEPAMIRSKITE KAD UBAGUS SLAVUS UKRUS REIKS SERTI IR ISLAIKYTI. PATYS LIETUVIAI UBAGAI , TAI DAR IR KITUS UBAGUS NORI ISLAIKYTI. HA HA.

 4. GERS parašė:

  Kokia naujiena

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto