Mažeikiškiams pristatyta knyga apie piligriminę kelionę

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Viešojoje bibliotekoje kelionių žurnalistė Kristina Stalnionytė pristatė savo piligriminės kelionės Prancūziškuoju Šv. Jokūbo keliu įspūdžių knygą „Kelias į Santjago de Kompostelą“.

Tai jau antrasis šios knygos leidimas: jis yra su žemėlapiais atvartuose, atnaujintu tekstu, čia rasite 200 spalvotų nuotraukų, kurių dalis dar nematytos.
Prancūziškasis Šv. Jokūbo kelias yra 775 kilometrų, jį piligrimė įveikė per 42 dienas. Vėliau savo piligriminių kelionių sąrašą K. Stalnionytė papildė ir 880 kilometrų besitęsiančiu Šiauriniu bei Portugališkuoju Šv. Jokūbo keliais, kuris yra 660 kilometrų.
Viešnia papasakojo apie šio kelio atsiradimo istoriją, jo prasmę, supažindino su jo maršrutu, tamplieriais ir jų veikla, šiek tiek apibūdino kelionėje sutiktus žmones ir davė nemažai patarimų, kaip kelionei ruoštis, kaip joje elgtis ir, demonstruodama kelionės vaizdus, dalijosi kai kuriais įspūdžiais, atsakė į mažeikiškių klausimus.
Į susitikimą buvo atėję ir keletas mažeikiškių, kurie Prancūziškąjį Šv. Jokūbo kelią yra įveikę dviračiais: jie parodė piligriminės kelionės pasą bei kompostelą – liudijimą apie įveiktą visą Šv. Jokūbo kelią.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto