Mažeikių jaunimui – apie miestą, tradicijas ir šventes

Autoriaus nuotr.

Visą rudenį Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras drauge su rajono jaunimo ir su jaunimu dirbančių visuomeninių organizacijų asociacija „Apskritas stalas“ vykdys projektą „Jungtinės jaunimo pajėgos Mažeikių mieste“. Jau įvyko pirmasis seminaras apie Mažeikių miestą, papročius ir tradicijas.
Ketvirtadienį seminaro dalyviams buvo surengta  ekskursija po Mažeikių senamiestį.

Į pirmąjį užsiėmimą susirinko ne tik miesto gyventojai, su savo vadovais atvyko Laižuvos, Tirkšlių ir Viekšnių jaunimas. Jį apie Mažeikių miesto ir rajono savitumą vedė muziejaus darbuotojos Jūratė Miliauskytė ir Raimonda Ramanauskienė.
Muziejininkė J. Miliauskytė kvietė seminaro dalyvius įsitraukti į diskusiją, teigdama, jog Mažeikių rajonas yra išskirtinis tuo, kad jis, palyginus su kitais Lietuvos, o gal ir pasaulio regionais, yra… nenormalus. Rajono centrinis miestas – Mažeikiai – yra pats jauniausias.
„Visas rajonas yra tradicinis, o miestas kaip vaikas – rajono miesteliai ir kaimai jam yra lyg senukai, tėvai, vyresnieji broliai ir seserys su savo papročiais, tradicijomis, gyvenimo ritmu. Mažeikiai – lyg pagrandukas, kuris nežino, ko nori, bet nori čia ir dabar.
Su giliausiomis tradicijomis yra Viekšniai, Seda ir visi kiti miesteliukai, savo amžių skaičiuojantys šimtmečiais, o Mažeikiai išlindo kaip Pilypas iš kanapių: nutiesė geležinkelį, pastatė stotį, atrodo, ne toje vietoje. Miestas nesuprato, kurioje geležinkelio pusėje jam būti – vienoje – per brangu, kitoje – per pigu“, – kalbėjo muziejininkė.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto