„Meninio stiklo“ studijoje lydomas ne vien stiklas

Parodoje eksponuojamų darbų autorių yra kur kas daugiau, nei jų atėjo į atidarymą. Autorės nuotr.

„Sodros“ Mažeikių skyriaus vestibiulyje atidaryta dailės studijos „Meninis stiklas“ mokinių darbų paroda. Joje pristatomi septyniolikos įvairaus amžiaus moksleivių kūriniai – piešiniai, stiklinės miniatiūros, grupinė keramikinė kompozicija.

Įvairaus amžiaus autoriai

„Meninio stiklo“ studija yra įsikūrusi Pavasario pagrindinėje mokykloje. Studijai vadovauja dailės pedagogas Aleksandras Novakas.
Mokytojas „Santarvei“ sakė, kad šiuo metu studiją lanko dvidešimt mokinių, tačiau parodoje „Sodroje“ eksponuojami 17-os autorių darbai. Trijų mokinių kūriniai yra iškeliavę į kitas parodas bei konkursus.
A. Novako vadovaujama „Meninio stiklo“ studija veikia nuo 2016 metų.

Dirba ne vien su stiklu

Nors studijos pavadinime figūruoja žodžiai „meninis stiklas“, jos vadovas A. Novakas sakė: nėra taip, kad ją lankantys mokiniai gali visus darbelius kurti vien iš stiklo.
„Stiklas, o ypač spalvotas vitražinis, yra labai brangus. Tad mes verčiamės kurdami ir kitokius darbus, susijusius su spalvomis. Piešiame anglimi, sangina, akriliniais dažais, tapome. Tačiau visi darbai vienaip ar kitaip yra susiję su stiklu ir, atsiradus galimybėms, mes tuos piešinius paversime į stiklo kompozicijas“, – kalbėjo mokytojas.
Pasak A. Novako, labai svarbu, kad mokiniai įgytų tvirtus paruošiamųjų darbų pradmenis – mokėtų eskizuoti, sukurti savo būsimų darbų projektus.

Reikia laiko ir kantrybės

Pažiūrėjus į kai kuriuos mokinių iš stiklo sukurtus darbelius, jie atrodo pakankamai kuklūs, nedideli. Tačiau reikia žinoti, kad technologiškai juos padaryti trunka ilgai – dvi ir daugiau savaičių.
„Matote eksponuojamus nedidelius stiklo reljefus. Kad juos sukurtų, vaikai pirmiausia turėjo iš molio pasidaryti formas, jas išdžiovinti, o išdžiovinus išdegti. Po išdegimo vėl praėjo savaitė. Tada dirbiniai buvo dengiami baltu moliu – tam, kad neprikibtų stiklas. Ant baltojo molio sluoksnio dėjome stiklą, jį išdegėme, parą palikome ataušti“, – apie kūrybinį procesą pasakojo A. Novakas.

Lėšos yra sumažėjusios

Eksponuojamų darbų autorius ir jų mokytoją A. Novaką parodos atidarymo proga sveikino „Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė Laima Nagienė.
Ji jauniesiems menininkams linkėjo neprarasti noro kurti, mokytis, tobulėti ir įteikė padėkos raštus.
Švietimo skyriaus specialistė Nijolė Zakalskienė, kuruojanti vaikų neformaliojo švietimo programas, sakė, kad iš pradžių vaikų neformaliojo švietimo programoms buvo skirtos didesnės lėšos – 20 eurų vienam vaikui kas mėnesį. Bet, kaip dažnai atsitinka, geri laikai ilgainiui baigiasi ir dabar vieno mokinio lankomam būreliui finansuoti skiriama po 11 eurų per mėnesį.
„Neformaliojo vaikų švietimo krepšelis dabar kuklus. Tačiau vis tiek tai yra paspirtis visiems – mokiniams, jų tėvams, mokytojams. Žaviuosi mokytoju Aleksandru, kuris vienintelis tarp mūsų rajono dailės mokytojų dirba su stiklu ir to moko vaikus“ , – sakė N. Zakalskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto