Moksleiviams – galimybė pakeliauti laisvės gynėjų takais

ELTA nuotr.

Antradienį Kultūros ir sporto skyrius drauge su Švietimo skyriumi, Lietuvos politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriumi ir šaulių kuopa organizuoja pažintinę išvyką „Laisvės gynėjų takais“ po Mažeikių rajoną.
5–12 klasių mokiniams skirta ekskursija rengiama maršrutu: Mažeikiai–Rupėkių kaimas–Seda–Kalnijų kaimas–Dagių kaimas–Vadagių kaimas–Židikai–Senmiestės kaimas–Bukančių kaimas–Mažeikiai.
Kultūros ir sporto skyrius informuoja, kad išvykos dalyviai pirmiausia sustos Rupėkių kaime, prie Baltojo kryžiaus, skirto 1941-06-25 sovietinio genocido vykdytojų sušaudytiems Sedos ir aplinkinių vietovių gyventojams atminti. Antrasis sustojimas bus Sedoje, kur planuojama apžiūrėti labiausiai lankomus šio miesto objektus, ypatingą dėmesį skiriant Laisvės gynėjų atminimo įamžinimui.
10.30 val. Sedos Švč. Mergelės ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius mūsų krašto partizanus.
Tą pačią dieną bus lankomi Kalnijų, Dagių, Vadagių, Senmiestės kaimuose esantys atminimo ženklai žuvusiems partizanams, Židikų Nepriklausomybės paminklas ir generolo Povilo Plechavičiaus tėviškė Bukančių kaime.
Keliaudami išvykos dalyviai išgirs istorijų apie rezistencijos laikotarpio įvykius lankomose vietovėse, dalyvaus Mažeikių šaulių kuopos rikiuotėje, susipažins su šaulių veikla, apžiūrės jų amuniciją, dalyvaus, kai salvėmis, žvakių liepsnelėmis ir tylos minute bus pagerbtas žuvusiųjų už Laisvę atminimas.
Autobusas su moksleiviais ir šaulių kuopos technika iš Mažeikių pajudės birželio 5 d. 9 val. iš Sedos gatvėje esančios IKI prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto