Muziejų metus mažeikiškiai pasitiko nesiskųsdami

Visiems muziejaus fonduose saugomiems eksponatams reikalinga kvalifikuota restauratoriaus ranka. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiais metais Seimo paskelbtus Muziejų metus Mažeikių muziejus pasitinka su bene trim šimtais pernai restauruotų eksponatų.
Šiuo metu Kultūros ministerijos kultūros rėmimo fondui pateikta paraiška šių metų projektams, į kuriuos įeina ir archeologijos eksponatų restauravimo darbai. Ar muziejus gaus lėšų, paaiškės ateinantį mėnesį.

Tikisi finansavimo ir šiemet

Mažeikių muziejaus direktorė Adelė Cholodinskienė informavo, kad muziejaus fonduose yra apie 50 tūkstančių eksponatų, ir visi reikalingi kvalifikuotos restauratorių rankos prisilietimo: ką pavalyti, padažyti, paklijuoti. Restauracijos reikia ir paveikslams, tekstilei, medinės architektūros eksponatams, skulptūrėlėms.
„Labai skųstis negalime, trys šimtai per metus restauruotų eksponatų yra daug. Jei dar gausim finansavimą iš Kultūros ministerijos šiemet, tai galėsim vėl tiek pat restauruoti“, – planavo direktorė.

Rekomendacijos mažeikiškiams žinomos

Eltos išplatintame pareiškime pažymima, kad Valstybės kontrolė atliko Muziejų modernizavimo 2007–2015 metų programos veiklos auditą ir rekomendavo Kultūros ministerijai ją atnaujinti. Taip pat siūloma nustatyti modernius kokybinius reikalavimus muziejų pastatams, ekspozicijoms, valdymui ir paslaugoms, atnaujinti kvalifikacinius reikalavimus muziejininkams, užtikrinti muziejininkų kvalifikacijos kėlimą.
Visos šios rekomendacijos Mažeikių muziejininkams nėra naujiena, nes įgyvendinant jas, nemažai padaryta.

Įrengta edukacinė klasė

Mažeikių muziejaus antrajame aukšte lankytojus pasitinka moderni ekspozicija, kuriai įrengti prireikė ir salės remonto.
Kitais metais tikimasi viso muziejaus pastato remonto, kuriam bus panaudotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Už du milijonus litų bus apšiltintos sienos, įrengtas dvišlaitis stogas, pakeisti langai, šildymo sistema ir įranga.
Muziejų įstatyme nurodyta, kad visi muziejai turi rengti muziejines moksleivių lavinimo programas. Mažeikiuose tokie edukaciniai užsiėmimai vedami jau daugelį metų: parengta apie dvidešimt temų.
„Ne visas jas mokiniai vertina vienodai: vienos yra labiau paklausios, kitos vertinamos mažiau“, – sakė A. Cholodinskienė ir pasidžiaugė neseniai muziejuje įrengta 36 vietų edukacine klase.

Dirba kvalifikuoti muziejininkai

Valstybės kontrolė teigia, kad Kultūros ministerija turėtų suformuoti kvalifikacinius reikalavimus muziejuje dirbantiems specialistams ir užtikrinti reikiamą tęstinį kvalifikacijos kėlimą.
Pagrindiniai Mažeikių muziejaus darbuotojai – penki istorikai, visi turintys aukštąjį išsilavinimą.
„Mūsų darbuotojai yra įgiję nemažą patirtį, nuolat važinėja į kursus, seminarus Vilniuje, Šiauliuose, Klaipėdoje“, – pasakojo A. Cholodinskienė.
Mažeikių muziejus turi penkis jam priklausančius filialus rajone. Viekšniuose įkurti vaistinės ir aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejai, Pievėnuose galima aplankyti skulptoriaus Broniaus Pundziaus memorialinį muziejų. Židikuose nemažą populiarumą turi rašytojos Šatrijos Raganos memorialinis muziejus: šiemet čia planuojami rašytojos 135-ųjų gimimo metinių minėjimo renginiai. Muziejui priklausantys Renavo rūmai šiuo metu lankytojų nepriima: vyksta rūmų rekonstrukcija ir eksponatai yra iškomplektuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto