Netikėkit „namine“ turgaus bobučių produkcija

Šisbeitauskas

Aš nebesuprantu, kas darosi su kai kuriomis mūsų televizijomis. Pradedant nuo užpraeito penktadienio, kasdien vos ne su pasimėgavimu rodoma Garliavoje vykusi egzekucija, kai iš senelių namų buvo mėginta pagrobti Stankūnaitės dukrą. Nesiimu vertinti, kas ten kaltas, kas ne, bet tie kas vakarą rodomi kadrai, kai vaikas, užgultas senelių ir draskomas, šaižiai klykia, man nekelia jokių kitų minčių – tik norisi papurtyti tokių laidų kūrėjus. Anądien vienos laidos vedėjas tragišku, vos ne iš kapų prikelto žmogaus balsu tvirtino, kad tuos vaizdus žiūrėdami žmonės verkia. Bent jau aš tikrai neverkiu, o piktinuosi tokiu televizijų stengimusi pakelti savo reitingus. Niekas man neįrodys, kad tai rūpestis dėl mergaitės likimo, o ne negraži komercija.
Protingiausiai daro tie, kurie vakarais televizoriaus nežiūri, o užsiima savo mėgstamais dalykais ar nuo sekmadienio pailgėjusiais vakarais eina kur nors pasivaikščioti. Išėjęs pakvėpuoji grynu oru, pravėdini smegenis, ką nors pamatai.
O pamatyti išties yra ką. Štai Pavenčių gatvėje nuo pirmadienio iki trečiadienio stebėjausi: šiek tiek po pusės aštuonių, vakaras giedras, saulė dar nenusileidusi, o jau pleškina gatvės šviestuvai! Nesupratau, ar čia kokie bandymai vyksta, ar tiesiog elektrikams pasirodė, kad toje gatvėje dar negalioja vasaros laikas, ir ją reikia apšviesti… Tomis dienomis  gatvėse buvo šviesu dar bemaž valandą, o Pavenčių gatvės žibintai lyg niekur nieko konkuravo su gražiu saulėlydžiu.
Žinia, visa tai – už mūsų pinigėlius, kurių, pasirodo, nelabai kas skaičiuoja. Trys vakarai, gatvė ilga, tad, oho, kiek elektros energijos buvo išnaudota! Užtat kai ilgais tamsiais žiemos vakarais mažeikiškiai grabinėjasi patamsiais, jiems sakoma: nėra pinigų, reikia taupyti.
Ketvirtadienį su keturkoju vaikščiodamas pavenčiais nebesistebėjau nudeginta žole: taip būna kasmet, ir vaizdelis jau tapo įprastas. Ir tos žolės man nebegaila: vasara ta šiurkšti suvešėjusi, iki pažastų siekianti žaluma tampa nemaloni ir net nepatogi: kai į ją neria šuo, nebematai, kur jis pradingo.
Tą vakarą eidamas pro Pavenčių gatvės kotedžus jų kieme pamačiau keturis, o gal penkis medžius,  panašius į  karikatūras: nugenėti taip, kad likę tik kamienai. Vietoj šakų – boluojančios dėmės. Po teritoriją su keturkojais vaikščiojusių moterų paklausiau, kas taip padarė. Jos nieko negalėjo pasakyti, tik patvirtino, kad toks medžių genėjimas joms yra baisus ir kelia šiurpą.
Jei medžiai būtų taip nudrožti prie eilinių individualių gyvenamųjų namų, jų šeimininkams grėstų baudelė, o kotedžuose, matyt, galioja kitos taisyklės. Įdomu, ką galėtų atsakyti ten įsikūrę valdžios žmonės – ar ieškos kaltųjų?
Kai matai, kad pažeidimas yra akivaizdus, gali imtis kažkokių priemonių. O ką daryti tada, kai esi apgautas, bet pasiskųsti nėra kam? Papasakosiu kelias turgaus istorijas.
Praėjusį šeštadienį viena mano pažįstama su drauge nusprendė į namus parsinešti ne parduotuvėse prekiaujamų, o naminių gėrybių, tad paaukojusios poilsio dienos miegą, nutraukė į didįjį turgų.
Pradėjo nuo česnakų. Vieno, kaip tvirtino jo pardavėja, naminio česnako galvutė kainavo pustrečio lito. Nusipirko dvi. Draugei į akį krito naminiai krienai: parduotuvėje jie, kaip įprasta, būna „nugaravę“, o namuose gaminti smagiai kutena nosį! Nepamenu, kiek ji sumokėjo už indelį krienų, bet džiaugėsi galėsianti pajusti krienų stiprybę.
IR KĄ JŪS MANOT? Namuose ištyrinėjusios ir paragavusios pirkinių nei viena, nei kita moteriškė nepasidžiaugė. Žemėti ar dar kažkur išvolioti česnakai atrodė lyg neseniai iškasti iš daržo, bet juos išlupus, paaiškėjo, kad jie niekuo nesiskiria nuo tų, parduotuvinių. Veikiau tai tas pats per išpardavimus pirktas česnakas, tik talentingai „padekoruotas“
Juokėsi mano pažįstama: negaila jai to pustrečio lito: tebus tai antkainis už moterėlės išradingumą.
Kita draugė, išsivirusi kiaušinių ir užtepusi ant jų turguje pirktų krienų, nustebo, kad jie ne tik nekerta į gerklę – išvis be jokio skonio. Nemažai metų su maistu dirbusi moteris nusprendė ištirti, kas čia per produktas. Pasirodo, krienų tame gaminyje nedaug, o visa kita – išbrinkusios manų kruopos! Tad moteris papusryčiavo sočiau nei tikėjosi –  ne tik virtu kiaušiniu, bet ir manų koše.
Apie tai mano pažįstama papasakojo ne todėl, kad jaustųsi nuskriausta finansiškai – tai esą smulkmenos – bet todėl, kad per vieną turgaus dieną tokios suktos prekybininkės iš patiklių pirkėjų susiglemžia nemažas sumas. Neišmanau, kurioje turgaus vietoje tos aferistės stovi, bet, kaip sakė mano pažįstama, jos prekiauja prie nuolatinių turgaus lankytojų mėgstamo raugintų kopūstų pardavėjo. Moterys pažadėjo kitą kartą pačios atlikti tyrimą ir dar nuotraukų atsiųsti.
Po savaitės jau ir Velykos, tad mėgstantieji krienus su kiaušiniais, žiūrėkit, ką perkat: nesmagu būtų, jei svečius pavaišintumėte krienais kvepiančia manų koše.
Ir dar: jeigu ir jūs išaiškinote kokią nors prekybininkų klastą ar patekote ant jų kabliuko, nepatingėkite ir parašykite man. Labai lauksiu.
Rytoj – Verbų sekmadienis. Tai reiškia, kad nuo pirmadienio prasideda Didžioji savaitė. Pasitikit ją su mums, lietuviams, deramu santūrumu.

[email protected]

6 Atsakymai į “Netikėkit „namine“ turgaus bobučių produkcija”

 1. lina parašė:

  pati kalta pirkeja,kad neturi kur pinigu deti-česnako gatvute pustrečio lito…pirkau maksimoje be jokiu akciju ir už galvute ne lito nemokejau,..tiesa kai iš kaimo atveža kartais giminaite česnaku,taip jie apkibe…taigi nusipirkote kaimisku tikrai,o del skonio nežinau-man jie vienodi..

 2. Pamąstymas parašė:

  Nesuprantu ar visuomenė padėti šiai mergaitei nebegali.Manau ne- nes niekas negirdi, kad pirma reikia išspręsti pedofilijos bylą, o paskui spręsti su kuom turi gyventi mergaitė.Tuo metu Stankūnaitė uždarbiauja – 18 tūks. iš Venskienės, 350 tūks. planuoja uždirbti iš valstybės, tokių bylų kaip teigia advokatas bus ne viena.Taigi mums, visiems mokesčių mokėtojams,teks sukurti finansinį apsirūpinimą iki gylios senatvės.Dabar ,mes visi suteikiame jai gyvenamąjį plotą, apsaugą, juridines paslaugas ir kt. Kiek tai kainuoja!….Štai ką gali nepilnametė- atsigulusi laiku ir tinkamoje pasiturinčio vyriškio lovoje…… Kiek Lietuvoje vargstančių, badaujančių šeimų, bet….. Sėkmės visiems.

 3. Rūta parašė:

  trūkt už vadžių – vėl nuo pradžių…

 4. įdomu parašė:

  kam tai Stankūnaitei vaikas? Ar vėl tvirkinti dėdėms? Šiaip tai bjauri istorija, neduok, Dieve, mums tokios. O tekevizijos iš tiesų baisiai elgiasi. Atrado iš ko piarą daryti.

 5. as parašė:

  vis labiau matos kad daug zmoniu ne tik mastyt nebemoka bet ir zmogisku jausmu nebeturi kaip jautrumas uzuojauta kaip galima apie vaika kalbet paimt perduot argi jis daiktas juk jis zmogus kodel jo nuomones negiirdi o vadinama mamyte prekiuja savo vaiku nes kitaip uzdirbt savo linksmam gyvenimeliui nesugeba baisu del mergaites ko ji bus pumpuojama kai pateks pas mamyte prekybininke vaikas to neprikure o jei zmones pas mus kurti ir akli baisu cia gyvent negi sazine irgi emigravo

 6. meluohi parašė:

  sakai, kad nesiimi vertinti kas ten kaltas, kas ne, bet jau ivertinai – PAGROBTI STANKUNAITES DUKRA. lyg ne savo vaiko eitu pasiimt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*