Nuo keturkojų kasmet nukenčia kelios dešimtys rajono gyventojų

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Mažeikių rajone per aštuonis šių metų mėnesius apkandžiota daugiau kaip keturiasdešimt žmonių. Saugantis pasiutligės, trisdešimčiai iš jų paskirti skiepai.

});

Visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja: įkandus, įdrėskus ar apseilėjus bet kokiam gyvūnui, reikia skubiai kreiptis į gydymo įstaigą. Netaikant specifinių profilaktikos priemonių, pasiutligė gali baigtis mirtimi.

Veterinarijos specialistai šunų, kačių ir šeškų laikytojams primena, kad augintiniai privalo būti ženklinami mikroschemomis, vakcinuojami nuo pasiutligės.

Užsikrečiama nuo gyvūno

Neseniai minėta Pasaulinė pasiutligės diena. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyrius primena, kad pasiutligė yra ūminė žmonių ir gyvūnų virusinė centrinės nervų sistemos infekcija. Ja užsikrečiama, kai žmogui įkanda, įdreskia ar apseilėja sergantis pasiutlige naminis arba laukinis gyvūnas, su kurio seilėmis pasiutligės virusas patenka į žaizdą.
...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto