Palaikymo ir paramos žygyje motociklininkai rinko aukas

Viekšniškė Reda Šiaulienė (antra iš dešinės) su drauge (5 iš dešinės),
akcijos organizatoriais ir motociklų kolonų vedliais.

Praėjusį savaitgalį surengtas 13-asis „1000 vilties kilometrų“ palaikymo ir paramos žygis.
Motociklininkų kolona pajudėjo iš Klaipėdos ir per visą Lietuvą nuvažiavo tūkstantį kilometrų su trupučiu. Dvi dienas trukusio žygio dalyviai skleidė žinią apie Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrą bei autistiškų vaikų stovyklą „Rožių planeta“.

Šiame palaikymo ir paramos žygyje kelerius metus dalyvauja viekšniškė Reda Šiaulienė. Jai „1000 vilties kilometrų“ yra galimybė pabūti drauge su bendraminčiais, palaikyti ir paremti onkologinius ligonius, autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus, jų artimuosius, dalytis informacija apie Klaipėdoje teikiamą pagalbą.

Vyko su pertraukom

Pastaruosius dvejus metus žygis nevyko dėl pandemijos apribojimų, tačiau jo organizatoriai stengėsi rinkti paramą kitais būdais. Šiais metais motociklai vėl nuriedėjo 1000 vilties kilometrų.
Kolona praėjusio šeštadienio rytą startavo nuo Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro, sekmadienio vakarą žygio dalyviai finišavo ten pat.

Motociklų kolona važiavo pro Tauragę, Vilkaviškį, Marijampolę, Alytų, sustota buvo Pivašiūnuose, žygio dalyviai nakvojo Vievyje. Antrą dieną motociklai pajudėjo Anykščių link, o į Klaipėdą grįžo pro Kelmę.
Prieš ketverius metus į žygio maršrutą buvo įtraukti ir Mažeikiai. Pasak R. Šiaulienės, „1000 vilties kilometrų“ žygio organizatoriai kiekvienais metais sudaro vis naujus maršrutus, kad būtų aplankyta kuo daugiau šalies vietų.

„Nauji maršrutai motociklininkams visada yra įdomūs. Atsižvelgiama ir į kraštovaizdžius, kad būtų kuo pasigėrėti, įtraukiamos ir lankytinos vietos, kurių dažniausiai būna ne viena. Šiais metais sustojome Šiluvoje ir Pivašiūnuose, ten vyko ekskursijos“, – „Santarvei“ pasakojo R. Šiaulienė.

Svarbu skleisti žinią

Šiais metais žygyje dalyvavo per 120 žmonių, jie važiavo daugiau nei 80 motociklų. Šiame motociklininkų būryje buvo septynios moterys, savarankiškai vairuojančios motociklus. Važiuojama keliomis kolonomis, grupėmis. Žygyje dalyvauja ne tik Klaipėdos miesto ir krašto motociklų entuziastai, bet ir bendraminčiai iš visos Lietuvos. R. Šiaulienė, pati vairuojanti motociklą, šiame žygyje dalyvauja nuo 2017 m.

Apie žygį viekšniškė sužinojo iš Lietuvos motociklininkų asociacijos, kuriai priklauso. Moteris „Santarvei“ pasakojo, kad prieš kelerius metus motociklu pradėjo važinėti tikėdamasi savo pomėgį panaudoti kilniam tikslui.
„Noriu važiuoti ne bet kur ir ne bet kaip, bet, turint tikslą, kilnų tikslą, padėti kitiems, skleisti gėrio žinią“, – tvirtino R. Šiaulienė.

Nebegali sustoti

Moteris sakė klaipėdiečių organizuojamuose žygiuose patirianti daug teigiamų emocijų, todėl į „1000 vilties kilometrų“ veržėsi ir šiemet. Kitąmet viekšniškė taip pat tikisi būti tarp žygeivių.
„Keliaudami susitinkame su bendraminčiais, nešdami svarbią žinią aplankome daug miestų ir miestelių. Išties neišdildomą įspūdį palieka aplankytos bažnyčios, vienuolynai“, – sakė R. Šiaulienė.

Pasak jos, keliaujant motociklu didelių sunkumų nekyla, nes kelionėms pasiruošiama iš anksto.
„Norint viską suprasti, reikia pačiam pabūti tokiame renginyje, tokiame žygyje. Manau, kas jau pradeda važiuoti, tas ir važiuoja. Niekad neiškeisčiau šio renginio į kitą ir jau tiksliai žinau, ką veiksiu kiekvienų metų liepos mėnesio pradžioje“, – kalbėjo motociklininkė.

Renka aukas

R. Šiaulienė akcentavo: palaikymo ir paramos žygis svarbus dėl skleidžiamos informacijos, kad žmonės iš visos Lietuvos, sergantys onkologinėmis ligomis, bei jų artimieji Šv. Pranciškaus onkologijos centre gali gauti jiems labai reikalingos pagalbos. Motociklininkai stojo įvairiose vietose – aikštėse, prie prekybos centrų – ir rinko aukas, dalijo lankstinukus.

Žygio akimirka, kai buvo renkamos aukos ir įteikiama šios kelionės atributika,
savąja džiaugiasi ir viekšniškė.

„Už aukas žmonės galėjo įsigyti „1000 vilties kilometrų“ atributikos: apyrankių, ženkliukų, marškinėlių, kaklaskarių, simbolinių mažų angeliukų“, – pasakojo R. Šiaulienė.

Prisideda ir patys

Žygio dalyviai ne tik kviečia žmones aukoti onkologijos centrui bei autistiškų vaikų stovyklai, bet ir patys prisideda finansiškai.

„Kiekvienas motociklininkas, dalyvaudamas žygyje, automatiškai prisideda prie akcijos, nes visas startinis dalyvio mokestis įskaitomas kaip auka ir atitenka onkologijos centrui Klaipėdoje“, – paaiškino R. Šiaulienė.
Tiesa, „1000 vilties kilometrų“ nėra vienintelis renginys, kai susiburia motociklininkai. Jų bendruomenė noriai padeda ukrainiečiams, atsiliepia į įvairius pagalbos prašymus, bendradarbiauja su vaikų namais.
R. Šiaulienės teigimu, žmonės noriai aukoja ir pervesdami pinigus į specialias sąskaitas. Tai padaryti gali bet kas ir bet kada. Ji ragina aktyviai prisidėti ir mažeikiškius.

Aukoti galima:
VšĮ Šv. Pranciškaus onkologijos centras
Savanorių g. 4, Klaipėda LT92291

Įmonės kodas: 300502187,
AB LUMINOR bankas,
Sąskaitos Nr. LT68 4010 0418 0033 2253
Mokėjimo paskirtyje nurodyti: „Parama Centro veiklai ir „1000 vilties kilometrų“ akcijai finansuoti“.

Reikalinga parama

Šv. Pranciškaus onkologijos centras teikia dvasinę, informacinę bei psichologinę pagalbą su onkologinėmis ligomis susidūrusiems žmonėms ir jų šeimų nariams. Centre vyksta meniniai užsiėmimai, terapijos, susitikimai su savo patirtimi besidalijančiais žmonėmis.
Šv. Pranciškaus onkologijos centras per metus suteikia pagalbą apie 6 tūkst. žmonių.
Tokio pobūdžio veiklos yra skirtos pagerinti ligos paliestų žmonių gyvenimo kokybę, pagreitinti jų integraciją į visuomenę ir darbo rinką.

Moterys, kelionės metu vairavusios motociklus, įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Šv. Pranciškaus onkologijos centras yra pelno nesiekianti organizacija, jame teikiamos paslaugos yra nemokamos. Todėl įvairioms veikloms, sumanymams įgyvendinti reikalinga parama.
„1000 vilties kilometrų“ žygio dalyviai kiekvienu savo įveiktu kilometru suteikia vilties jos netenkantiems“, – teigia organizatoriai.
R. Šiaulienė akcentavo: bet kokia parama yra labai reikalinga. Yra remiami www.onkocentras.lt ir facebook.com/elgesiosprendimai bei www.1000viltieskilometru.lt

Vaišina pyragais

Pagalba būtina ir prie Šv. Pranciškaus onkologijos centro įsikūrusiai stovyklai „Rožių planeta“. Čia prieglobstį ir užuovėją randa autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai, jiems suteikiama visokeriopa pagalba.
Grįžusius iš žygio motociklininkus pasitiko šios stovyklos vaikai – vaišino pačių keptais pyragais, arbata. Tai jau tapo savotiška tradicija.
„Kiekvieną sekmadienį „Rožių planetos“ stovyklos vaikai kepa pyragus ir vaišina pas juos užsukusius žmones“, – kalbėjo R. Šiaulienė.
Nuotr. iš žygio organizatorių archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto