Prezidentė: ministrai, ant kurių krinta šešėlis, turi prisiimti atsakomybę

Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad dabartinės sudėties Vyriausybės galimybės dirbti iki kadencijos pabaigos priklausys nuo to, kaip į galimai korupcines veikas įsipainioję ministrai sugebės prisiimti politinę atsakomybę.

Vyriausybė darosi pažeidžiama

Kalbėdama apie galimas korupcijos apraiškas Vyriausybėje, Prezidentė išskyrė atsistatydinusią sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę, aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką, taip pat Žemės ūkio ministerijos vadovybę ir ministerijai pavaldžias įstaigas.
Anot Prezidentės, politinė atsakomybė gali būti prisiimama įvairiomis formomis ir tai nebūtinai gali reikšti ministrų atsistatydinimą.
„Palieku tą prerogatyvą spręsti pačiam Ministrui Pirmininkui (…), bet šešėliai krinta ir ant aplinkos ministro, ir ant Žemės ūkio ministerijos – ypač jai pavaldžių įstaigų“, – teigė D. Grybauskaitė.
„Tai gėdingi atvejai, dėl kurių Vyriausybė darosi pažeidžiama, neatspari spaudimui“, – pridūrė Prezidentė.

Įžvelgia akivaizdžių problemų neigimą

D. Grybauskaitė taip pat teigė Vyriausybės veikloje įžvelgianti neadekvatų situacijos vertinimą ir akivaizdžių problemų neigimą, o korupcijos apraiškos, anot Prezidentės, Ministrų kabinete interpretuojamos pagal seną nomenklatūrinį suvokimą, bet ne taikant europinius skaidrumo standartus.
„Vyriausybės galimybės tęsti darbą iki kadencijos pabaigos tiesiogiai priklauso nuo galimai neskaidriuose procesuose dalyvavusių asmenų gebėjimo prisiimti ir politinę atsakomybę“, – sakė Prezidentė.
„Politinė, o kartu ir konstitucinė atsakomybė už Ministrų kabineto veiklą pirmiausiai tenka Premjerui (…). Ši Vyriausybė gali likti dirbti tuo atveju, jeigu ji atsiribos nuo korupcinių įtarimų, veikų ir tikrai užtikrins tolesnį skaidrų arba bent jau skaidresnį darbą nei iki šiol“, – pridūrė šalies vadovė, pabrėžusi, kad konkrečiai apie A. Butkevičiaus galimybes toliau eiti Premjero pareigas nebuvo kalbama.

Pasirašė dekretą dėl ministrės atleidimo

Po pokalbio su Premjeru Prezidentūroje D. Grybauskaitė informavo pasirašiusi dekretą dėl sveikatos apsaugos ministrės R. Šalaševičiūtės atleidimo nuo vasario 18 dienos.
Laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas eis finansų ministras Rimantas Šadžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto