Pristatytas unikalus žemaitiškas leidinys vaikams

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių bendruomenės centre pristatyta vaikams skirta žemaitiškų kūrinių knygelė „Cīrulielis“. Joje skaitytojai ras ir penkių mažeikiškių kūrėjų pavardes.

Lietuvoje vaikams ir paaugliams skirtų žemaitiškų leidinių yra, bet ši knygelė yra pirmas didesnės apimties spaudinys, kuriame sudėti šešiasdešimties autorių darbai – eilėraščiai ir prozos kūriniai.
Apie šios knygelės atsiradimą pasakojo jos sudarytojas Skuodo rajono kultūros centro Žemaičių teatro vadovas, Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkas Edmundas Untulis.
Eilėraščius ir prozos kūrinių ištraukas iš šios knygos skaitė jų autorės, viešnios iš Skuodo: Stasė Jurgelevičienė, Aldona Mončienė, Joana Pajauskienė bei vienas garsiausių žemaitiškai rašančių kūrėjų – E. Untulis.
Mažeikiškiams kūrėjams atstovavo vienintelė Vilhelmina Imbrienė – skaityti savo kūrybą jai sekėsi sunkiai, tad ji trumpai papasakojo, kaip jai sekėsi rašyti.
Dalis lėšų knygelei skirta iš Lietuvos kultūros tarybos – laimėjus projektą, papildomai pinigų skyrė Skuodo rajono savivaldybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto