Renavo dvare – spaudos fotografijų paroda

Parodos atidaryme – fotografo Jono Strazdausko bei pedagogių diskusija. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Renavo dvaro sodybos svirne penkioliktą kartą atidaryta nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ paroda.

Rajone – trečiąjį kartą

Pusšimtį šalies spaudos fotografų vienijančio Lietuvos spaudos fotografų klubo vienas iš pagrindinių tikslų – kasmet surengti konkursą, kuriame fotografai galėtų parodyti įspūdingiausius, įdomiausius kadrus su įamžintais ryškiausiais praėjusių metų įvykiais.
Vėliau rengiamos nepadailintų, realų gyvenimą bei įvykius atspindinčių nuotraukų parodos, išleidžiamas albumas, atspindintis  įvairiapusį šalies gyvenimą – įvykius, žmones, mūsų aplinką.
Jau tapo tradicija parodą „Lietuvos spaudos fotografija“ surengti ir Renavo dvaro sodybos svirne. Ji į mūsų rajoną atkeliavo trečiąjį kartą ir veiks iki gruodžio 31 dienos.

Galimybė pasimokyti iš kitų

Kad spaudos fotografijų parodą turėtų galimybę apžiūrėti ir Mažeikių rajono gyventojai, pasistengė  fotografai Jonas ir Sigitas Strazdauskai.
„Tokią stiprią spaudos fotografijų parodą Mažeikių rajone retai kada galima išvysti. Manau, kad nesuklysiu šias parodas pavadindamas savotiška mokykla visiems fotografams – ir jauniesiems, ir jau turintiems patirties“, – sakė „Santarvės“ fotokorespondentas S. Strazdauskas.
Parodos atidaryme dalyvavo Židikų Marijos Pečkauskaitės, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijų bei kitų rajono mokyklų moksleiviai bei mokytojai, fotografija besidomintys renaviškiai, sediškiai.

„Lietuvos spaudos fotografijos“ paroda Renavo dvaro svirne rengiama trečiąkart. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kadrai, neišvystantys dienos šviesos

J. Strazdauskas su atidarymo dalyviais pasidalijo asmenine patirtimi, sukaupta ilgus metus dirbant spaudos fotografu. Kalbėjo ir apie situacijas, kuomet nuotraukos pasisavinamos, vagiamos.
Jaunieji parodos atidarymo svečiai labiausiai ir domėjosi tuo, kaip apsaugoti nuotraukų autorių teises. Jie domėjosi, kaip elgtis situacijose, kuomet pamatai savo nuotraukas be leidimo publikuojamas įvairiose interneto svetainėse ar periodiniuose leidiniuose.
„Šiaip spaudos fotografų bendruomenė yra draugiška. Jei prireikia, susiskambiname, bendraujame. Gal tik per konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ tampame šiokiais tokiais konkurentais. Nuotraukas vertina komisija, kurios nariai atvažiuoja iš įvairių šalių. Taigi, ir šioje parodoje kasmet galima pamatyti naujų, įdomių, nematytų nuotraukų. Tokių, kurios dėl įvairių spaudos etikos apribojimų neišvysta dienos šviesos“, – parodą apibūdino J. Strazdauskas.

Vyks tarptautinis konkursas

Mažeikiškiai fotografai, atidarę parodą, susirinkusiems pristatė Mažeikių foto klubo veiklą.
Jau pradedama galvoti ir apie 2017 metais vyksiantį tarptautinį konkursą „Gyvos žemės mintys“.
Parodos atidaryme J. ir S. Strazdauskai pakvietė fotografija besidomintį jaunimą dalyvauti konkurse, nedvejoti ir parodyti savo nuotraukas.
„Konkurse skiriamos dvi dalyvių grupės – profesionalai ir fotografuojantys moksleiviai. Sutarėme, kad, kai bus parengti konkurso nuostatai, išsiųsime tą informaciją mokytojams, fotografijos būrelių vadovams, o jie žadėjo ją išplatinti bei paraginti mokinius dalyvauti.
Įvairovę bei įdomumą kuria visi dalyvaujantieji. Kuo dalyvių daugiau, tuo daugiau skirtingų požiūrių, tuo įdomesnės ir konkurso nuotraukų parodos“, – apibendrino J. Strazdauskas.

Nida PUKELIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto