Šalies rinktinės pasirodymas kėlė aistras

Jaunasis Lietuvos krepšinio rinktinės įžaidėjas Rokas Jokubaitis sulaukė pagyrimų iš gimtojo miesto krepšinio specialistų. Nuotr. iš FIBA archyvo

Po Lietuvos rinktinės pasirodymo pasaulio krepšinio čempionate daug metų šiai sporto šakai atidavę specialistai ir žaidėjai vienbalsiai tvirtino: mūsų šalies rinktinė žaidė puikiai, o pati čempionato sistema – žemiau kritikos.

});

Žaidimo grožis akivaizdus

Filipinuose baigėsi pasaulio krepšinio čempionatas, rungtynės taip pat vyko Indonezijoje ir Japonijoje.
Čempionato nugalėtoja tapo Vokietijos rinktinė, lemiamoje kovoje rezultatu 83:77 įveikusi Serbiją.
Lietuvos rinktinė savo grupėje įveikė Egiptą, Meksiką bei Juodkalniją, antrame etape privertė pasiduoti Graikiją ir Jungtines Amerikos Valstijas, tačiau lemiamame mače dėl patekimo į čempionato pusfinalį nusileido Serbijos rinktinei.

Vėliau mūsų šalies krepšininkai kovojo dėl 5–8 vietų. Pirmoje dvikovoje jie įveikė Slovėniją, o kovodami dėl penktos vietos 25 taškų skirtumu buvo sutriuškinti latvių ir pasaulio pirmenybėse užėmė šeštą vietą.