Sąskrydyje „Su Lietuva širdy“ dalyvavo ir mažeikiškiai

Benedikto SPIRGIO nuotr.

Raseinių rajone, Ariogaloje, šeštadienį vyko tradicinis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.
Renginyje dalyvavo ir Mažeikių krašto žmonės, sovietinės okupacijos metu patyrę tremtį, lagerių baisumus.

Dalyvavo mažiau kraštiečių

Į Ariogaloje, Dubysos slėnyje, vykusį Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydį vyko 21 Mažeikių krašto gyventojas – tremtinių ir politinių kalinių choro „Atmintis“ nariai ir tremtį išgyvenusieji mažeikiškiai.
Pasak Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus pirmininkės Bronės Tautvydienės, ankstesniais metais į sąskrydį išvykdavo daugiau kraštiečių. Šiemet dalis tremtinių sąskrydyje dalyvauti negalėjo dėl asmeninių priežasčių. Be to, kasmet sąskrydžio dalyvių gretos mažėja ir dėl to, kad laikas – ne žmonių sąjungininkas – dalis tremtinių, politinių kalinių per metus nuo vieno sąskrydžio iki kito iškeliauja amžinybėn.

Programoje – ir tradicijos, ir naujovės

Sąskrydis per daugelį metų turi susiformavusias tradicijas. Iš pradžių visi dalyviai, atvykę į Ariogalą, bendra iškilminga eisena, su dainomis žygiuoja į Dubysos slėnį. Paskui visos Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių chorai susijungia į bendrą didelį chorą ir drauge atlieka muzikinius kūrinius. Tradiciškai yra aukojamos ir šv. Mišios, paskui vyksta šokių ir dainų popietė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Benedikto SPIRGIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*